АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Чернівці «22» жовтня 2010 р. колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернівецької області у складі:
Головуючого Горецької С.О.
суддів Давнього В.П., Кифлюка В.Ф.
за участю прокурора Сілічевої А.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 05 жовтня 2010 року.
Цією постановою відмовлено в задоволенні скарги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на постанову старшого помічника прокурора Шевченківського району м. Чернівці ПонзюкаЛ.В. від 03 вересня 2010 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно лікаря ЛШМД ОСОБА_4 та лікаря прийомного відділення КМУ «Міська лікарня №3» ОСОБА_5 за ст. 367 КК України у зв’язку з відсутністю в їх діях складу злочину.
В апеляції скаржники просять постанову суду та старшого помічника прокурора скасувати, а матеріали дослідчої перевірки направити на проведення додаткової перевірки. Посилаються на те, що суд, при розгляді даної скарги, допустив однобічність, рішення своє фактично не мотивував, а лише зазначив, що постанова помічника прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи є результатом проведеної перевірки, під час якої виконано вимоги ст. 99 КПК України, в ході якої були відібрані пояснення у відповідних осіб, перевірені необхідні документи і дано вірну правову оцінку, тобто в результаті проведеної перевірки не було встановлено обставин, які б давали підстави для порушення кримінальної справи відносно лікарів ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за ст. 367 КК України, оскільки ці особи не являються службовими особами та не наділені повноваженнями постійно чи тимчасово здійснювати функції представників влади та не обіймають посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків. Апелянти вказують, що помічник прокурора, при винесенні постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, прийшов до передчасного висновку про відсутність в діях лікарів ЛШМД та КМУ «Міська лікарня №3» складу злочину, а дана постанова винесена без повного встановлення обставин, що мають суттєве значення для встановлення істини по справі.
Заслухавши доповідача, прокурора, який вважає, що рішення суду є законним та обґрунтованим, перевіривши матеріали справи в межах поданої апеляції та обговоривши її доводи, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню.
Згідно ст. 94 КПК України кримінальна справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Справа №10-238 /2010 р. Головуючий у І інстанції: Ярема Л.В.
Категорія: ст.236-2 КПК України Доповідач: Горецька С.О.
Відповідно до ст. 99 КПК України, при відсутності підстав до порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя своєю постановою відмовляють у порушенні кримінальної справи, про що повідомляють заінтересованих осіб і підприємства, установи, організації.
Згідно ст. 236-2 КПК України, розглянувши скаргу, суддя залежно від того, чи були при відмові у порушенні справи виконані вимоги ст. 99 КПК України, приймає одне з таких рішень, а саме: скасовує постанову про відмову в порушенні кримінальної справи і повертає матеріали для проведення додаткової перевірки або залишає скаргу без задоволення.
Суд першої інстанції вірно зазначив, що вимоги ст. 99 КПК України старшим помічником прокурора Шевченківського району м. Чернівці Понзюк Л.В., при винесенні постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, були виконані і скарга ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на постанову від 03 вересня 2010 року про відмову в порушенні кримінальної справи не підлягає задоволенню.
Твердження апеляції скаржників спростовуються матеріалами справи та відмовними доводами, викладеними у постанові Шевченківського районного суду м. Чернівці від 05 жовтня 2009 року, які базуються на матеріалах справи.
Так, в результаті проведеної перевірки не було встановлено обставин, які б давали підстави для порушення кримінальної справи відносно лікарів ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за ст. 367 КК України, оскільки ці особи не являються службовими особами та не наділені повноваженнями постійно чи тимчасово здійснювати функції представників влади та не обіймають посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, старшим слідчим СУ УМВС України в Чернівецькій області Москалюком О.В. 14 вересня 2010 року винесено постанову про порушення кримінальної справи за ознаками ст. 139 ч.2 КК України по факту ненадання допомоги хворій ОСОБА_6 медичними працівниками, що спричинило смерть ОСОБА_6
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.236-2, 365, 366, 367, 368, 382 КПК України, колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернівецької області,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляцію ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 05 жовтня 2010 року, якою відмовлено в задоволенні скарги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на постанову від 03 вересня 2010 року про відмову в порушенні кримінальної справи за ст.367 КК України відносно відносно лікаря ЛШМД ОСОБА_4 та лікаря прийомного відділення КМУ «Міська лікарня №3» ОСОБА_5, залишити без змін.
Головуючий С.О. Горецька
Судді В.П. Давній
В.Ф. Кифлюк