Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #117851324


Справа № 752/7395/21

Провадження № 2/752/5966/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30 вересня 2021 року місто Київ


Голосіївський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Кирильчук І. А.,

за участю секретаря Сінчук І. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


в с т а н о в и в:


У березні 2021 року до Голосіївського районного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.


Ухвалою судді Голосіївського районного суду міста Києва від 29 березня 2021 року відкрито позовне провадження у справі; постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Сторонам надано строк для подання заяв по суті спору.


Ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 02 серпня 2021 року постановлено перейти від розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в порядку спрощеного провадження без виклику (повідомлення) сторін до розгляду даної справи в порядку спрощеного провадження з викликом (повідомленням) сторін.


У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позов та просив розірвати шлюб із відповідачем, не погоджуючись на строк на примирення, вважаючи, що збереження сім`ї є неможливим.


У судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 заперечувала проти позову та просила надати строк на примирення з позивачем для збереження шлюбу - один місяць.


Вислухавши пояснення позивача та відповідача, суд прийшов до наступного.


Відповідно до статті 111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.


Виходячи з положень постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» передбачене частиною першою статті 111 СК України вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення (частина п`ята статті 191 ЦПК України). Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей. При визначенні строку на примирення суд заслуховує думку сторін та враховує конкретні обставини справи. Якщо після закінчення призначеного судом строку примирення подружжя не відбулося і хоча б один з них наполягає на припиненні шлюбу, суд вирішує справу по суті.


Частиною сьомою статті 240 ЦПК України передбачено, що у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.


Оскільки відповідач не згодна на розірвання шлюбу та просить надати строк для примирення, суд, враховуючи наявність у подружжя двох неповнолітніх дітей та проживання подружжя на час розгляду справи разом, вважає за необхідне надати сторонам строк для примирення на 1 (один) місяць.


Згідно з пунктом 4 частиною першою статті 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення.


За пунктом 3 частиною першою статті 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 251 цього Кодексу, до закінчення строку для примирення, визначеного судом.


На підставі викладеного, керуючись статтею 111 СК України, постановою Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», статтями 251, 253, 258-260, 353 ЦПК України, суд,


п о с т а н о в и в:


Надати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 строк для примирення терміном на 1 (один) місяць.


Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу зупинити до закінчення строку для примирення.


На ухвалу суду в частині зупинення провадження у справі може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Київського апеляційного суду або через Голосіївський районний суд міста Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.


Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.


Повний текст ухвали складено 30 вересня 2021 року.


Суддя І. А. Кирильчук



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація