Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #117911207

Подільський районний суд міста Києва


Справа № 758/13551/21

Провадження № 1-кп/758/1404/21

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


30.09.2021 Київ


Подільський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді - Бузунко О.А.,

з участю секретаря - Іванюк І.О.,

розглянувши в судовому засіданні в спрощеному провадженні кримінальне провадження № 12021105070001640 відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Плоски, Рівненської області, громадянина України, одруженого, офіційно працевлаштованого «ІДС Аквасервіс», з середньою освітою, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , має на утриманні малолітню дитину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , раніше не судимого,

обвинуваченого у вчиненні проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,


В С Т А Н О В И В :


06 вересня 2021 року, приблизно о 14 годині 00 хвилин, ОСОБА_1 , перебуваючи на роботі, а саме доставляючи воду за адресою: м. Київ, вул. Щербаківського, 44, біля під`їзду на землі, а саме між лавочкою та сходами до під`їзду помітив поліетиленовий зіп-пакет, всередині якого знаходилась психотропна речовина світлого кольору.

Усвідомлюючи, що вищевказана речовина є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено - «PVP», у ОСОБА_1 виник протиправний умисел, спрямований на її придбання для власного вживання, без мети збуту.

У подальшому ОСОБА_1 забрав та поклав до задньої правої кишені своїх штанів, в яких був одягнений, поліетиленовий зіп-пакет з пазовою застібкою, всередині якого знаходилась психотропна речовина світлого кольору, обіг якої заборонено - «PVP», чим розпочав її зберігання.

Одразу після цього, ОСОБА_1 направився на іншу адресу, куди мав доставити воду, виконуючи свої функційні обов`язки, використовуючи службовий автомобіль, тим самим здійснив перевезення особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено - «PVP».

У подальшому 06 вересня 2021 року о 15 годині 30 хвилин до ОСОБА_1 підійшли працівники поліції та запитали, чи має ОСОБА_1 при собі заборонені речовини або речовини, обіг яких обмежено на території України, на що останній відповів, що має у задній правій кишені своїх штанів поліетиленовий зіп-пакет з психотропною речовиною світлого кольору всередині, який він знайшов та зберігав для власного вживання, без мети збуту. У подальшому було викликано дізнавально-оперативну групу, якій ОСОБА_1 добровільно під відеозапис у присутності понятих надав один поліетиленовий зіп-пакет, всередині якого знаходилась особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено - PVP, яку він зберігав для власного вживання, без мети збуту.

Згідно з висновком експерта № CЕ-19/111-21/42797-НЗПРАП від 23 вересня 2021 року надана на дослідження кристалічна речовина білого кольору містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он).

Маса PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он) в речовинах складає 0,626г.

PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770 «Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» (зі змінами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 234 від 08 квітня 2013 року), «Список №2 Особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких заборонено» в Таблиці І, є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено.

Згідно з Наказом № 634 від 29 липня 2010 року Міністерства охорони здоров`я України «Про внесення змін до наказу МОЗ від 01 серпня 2000 року № 188» до 0,15 г PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-ону) є невеликим розміром, від 1,5 до 15,0 г є великим розміром, 15,0 і більше є особливо великим розміром.

Таким чином, ОСОБА_1 , обвинувачується у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні психотропної речовини, без мети збуту, тобто у вчиненні проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Частинами 2, 3 ст. 381 КПК України визначено, що суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта. Спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється згідно із загальними правилами судового провадження, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цього параграфа.

До обвинувального акта прокурором долучено клопотання про його розгляд у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні, у відповідності до положень ч. 1 ст. 302 КПК України.

Обвинувачений ОСОБА_1 подав письмову заяву, складену в присутності захисника Придувалова В.В., щодо беззаперечного визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 382 КПК України вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному КПК України, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.

Враховуючи викладене, оскільки ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні проступку, подав заяву, складену у присутності захисника щодо беззаперечного визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомленням із обмеженням права на апеляційне оскарження та згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні без його участі, відсутність сумнівів в добровільності такої позиції обвинуваченого, з урахуванням клопотання прокурора, суд дійшов висновку, що обвинувальний акт підлягає розгляду в порядку, визначеному ст.ст. 381-382 КПК України.

При цьому, у відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні обставин кримінального провадження, керуючись законом, дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, а саме незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні психотропної речовини без мети збуту, є доведеною поза розумним сумнівом.

Вирішуючи питання про обрання міри покарання обвинуваченому ОСОБА_1 суд у відповідності зі ст. 65-67 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, обставини, що пом`якшують покарання.

Згідно зі ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.

Обставинами, що пом`якшують покарання ОСОБА_1 , суд визнає щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1 , відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.

Також суд враховує, що обвинувачений ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, яке в силу вимог ст. 12 КК України відноситься до кримінальних проступків, особливості й обставини його вчинення: форму вини, мотив і мету, спосіб, стадію вчинення, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали; особу обвинуваченого, який раніше не судимий, на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, його відношення до вчиненого, те, що обвинувачений офіційно працевлаштований, одружений, має на утриманні малолітню дитину, та вважає за необхідне призначити йому покарання у межах санкції ч.1 ст. 309 КК України у вигляді обмеження волі та звільнити його від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, поклавши на нього обов`язки, передбачені п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України.

Суд вважає, що виходячи із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання, у відповідності з вимогами ч. 2 ст. 65 КК України саме така міра покарання є необхідною та достатньою для виправлення обвинуваченого, попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень та не становитиме особистий надмірний тягар для особи.

Цивільний позов у кримінальному проваджені відсутній.

Питання речових доказів у кримінальному проваджені слід вирішити відповідно до ст.100 КПК України.

Згідно з ч. 2 ст. 124 КПК України у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта.

Як встановлено судом, витрати на залучення експерта при проведенні судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів № CЕ-19/111-21/42797-НЗПРАП від 23 вересня 2021 року складають 1372, 96 грн.

Таким чином, до стягнення з обвинуваченого ОСОБА_1 на користь держави підлягають витрати за проведення вищезазначеної експертизи в сумі 1372, 96 грн.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 не обирався.

Керуючись ст.ст. 368-371, 373-374, 376, 381-382 КПК України, суд


У Х В А Л И В :


ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, і призначити йому покарання у виді двох років обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування призначеного покарання з встановленням іспитового строку один рік, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.

Згідно з п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 76 КК України, покласти на ОСОБА_1 , наступні основні обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави вартість проведеної по справі судової експертизи № СЕ-19/111-21/42797-НЗПРАП від 23 вересня 2021 року в розмірі 1372 (тисяча триста сімдесят дві) гривні 96 копійок.

Речовий доказ по справі: поліетиленовий пакет із пазовою застібкою з речовиною світлого кольору (PVP), масою 0,626 г, які знаходяться в кімнаті зберігання речових доказів Подільського УП ГУНП у м. Києві, - знищити.

Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.

На підставі ч. 1 ст. 394 КПК України вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому ст.ст. 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

Копія вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надсилається учасникам судового провадження.




Суддя Олена БУЗУНКО









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація