Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #117933612

Єдиний унікальний номер № 616/573/21

Провадження № 2/616/272/21




ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


«04» жовтня 2021 року Великобурлуцький районний суд


Харківської області


в складі головуючого - судді РИКОВА М.І.


за участю секретаря

судового засідання ШЕГДИ В.М.,


Справа № 616/573/20


розглянувши у порядку спрощеного провадження справу за позовом акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київської області АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-


в с т а н о в и в:


Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київської області АТ «Ощадбанк» звернулось до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 з вимогою про стягнення заборгованості за Договором комплексного банківського обслуговування фізичних осіб від 10 грудня 2019 року у сумі 28 552 грн 50 к. Також, просять стягнути судовий збір у розмірі 2 270 грн 00 к.


На обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що між публічним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» в особі Головного управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк» та ОСОБА_1 10 грудня 2019 року укладено договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) шляхом підписання заяви про приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) № 361577611/201018.


Згідно з п. 3.1. Заяви про приєднання шляхом підписання цієї Заяви про приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку, клієнт беззастережно приєднується до договору в редакції, як на день підписання цієї заяви на приєднання розміщена на інтернет сторінці банку www.oschadbank.ua та укладає з Банком договір складовою частиною якого є умови договору банківського рахунку, Кредитного договору.


За умовами п.3.4. Заяви про приєднання - Банк, на підставі наданих Клієнтом, відповідно чинного законодавства України документів, відкриває Клієнту картковий рахунок за тарифним пакетом «Мій комфорт».


Банк відкриває поточний рахунок в гривнях України на умовах тарифного пакету «Мій комфорт»», Тарифів за користування платіжною карткою, розміщених на сайті банку та на інформаційних стендах, що знаходяться у приміщеннях установ Банку, та надає Клієнту Платіжну картку типу «Моя Картка» та ПІН - конверт до неї.


За змістом п.1.6 розділу XXII Договору Банк здійснює надання Кредиту шляхом встановлення кредитної лінії на Картковий рахунок Клієнта. Згідно і з положенням про кредитування клієнтів АТ «Ощадбанк» з використанням електронних платіжних засобів, затвердженого постановою правління публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» № 990 від 13 листопада 2015 року, максимальний розмір кредиту, що може бути встановлено Клієнту відповідно до обраної ним програм кредитування становить 250 000, 00 грн. Процентна ставка за користування кредитними коштами визначена в розмірі 0,001 % річних. Щомісячна комісійна винагорода за обслуговування кредиту - 3,2% від залишку використаної заборгованості за кредитом. За умовами договору клієнту встановлено відновлювану кредитну лінію в розмірі 50 000,00 грн.


Узяті на себе зобов`язання позивач виконав вчасно, у свою чергу відповідач узяті на себе зобов`язання не виконав, допустивши станом на 24 червня 2021 року заборгованість по кредиту на суму 28 552 грн 50 к., яка складається з: 24 189 грн 95 к. - заборгованість по основному боргу; 1 429 грн 42 к. - комісія за розрахунково-касове обслуговування; 1 070 грн 57 к.- сума 3% річних від простроченої суми заборгованості по основному боргу; 23 грн 53 к.- сума 3% річних від простроченої суми заборгованості по процентам; 1 787 грн 03 к.- сума інфляційних втрат від простроченої суми заборгованості по основному боргу; 52 грн 00 к. - сума інфляційних втрат від простроченої суми заборгованості по процентам.


В зв`язку із цим позивач звернувся до суду із даним позовом, в якому просить захистити його права.

Відповідно до ч.4 ст.19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч.1 ст.274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута малозначна справа.

Ухвалою Великобурлуцького районного суду Харківської області від 26 серпня 2021 року було відкрито провадження по справі, призначено справу до розгляду у порядку спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Окрім того, відповідачу було надано строк для подання відзиву на позовну заяву.

Представник позивача надав на адресу суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутності, зазначивши, що наполягає на задоволенні позовних вимог. Не заперечує проти заочного розгляду справи та винесення заочного рішення (а.с.05).

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин, у встановлений судом строк належним чином був повідомлений про розгляд справи, на його адресу була направлена судова повістка, яка отримана 02 вересня 2021 року, що убачається з відмітки в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.43). Про розгляд справи призначеної на 04 жовтня 2021 року повідомлений оголошенням, розміщеним на офіційному сайті Судова влада України, відповідно до ч.11 ст.128 ЦПК України (а.с.48). На адресу суду відзиву на позовну заяву не надав, клопотань та заяв від ОСОБА_1 не надходило.

Згідно ч.3 ст.131 ЦПК України у разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.

Згідно зі ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Відповідно до ч.4 ст.223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

На підставі ухвали Великобурлуцького районного суду Харківської області від 04 жовтня 2021 року проведено заочний розгляд даної справи згідно з вимогами ст.ст.280-282 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч.2 ст.247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005 року у справі «Смірнова проти України»).

За таких обставин суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних та доказів.

Суд, дослідивши надані позивачем документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.


З матеріалів справи вбачається, що між публічним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» в особі Головного управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк» та ОСОБА_1 10 грудня 2019 року укладено договір у вигляді Заяви про приєднання до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) № 361577611/201018.


Згідно і з положенням про кредитування клієнтів АТ «Ощадбанк» з використанням електронних платіжних засобів, затвердженого постановою правління публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» № 990 від 13.11.2015 р., максимальний розмір кредиту, що може бути встановлено Клієнту відповідно до обраної ним програм кредитування становить 250 000, 00 грн.


За умовами договору, клієнту був відкритий поточний рахунок в гривнах на умовах тарифного пакету «Мій комфорт», Тарифів за користування платіжною карткою, розміщених на сайтах банку та на інформаційних стендах, що знаходяться у приміщеннях установ Банку.

Банк встановив Клієнту Кредит в сумі 50 000 грн 00 к.


Згідно додатку № 1 до основного договору (ДКБО), процентна ставка за кредитом є фіксованою і складає 38 (тридцять вісім) процентів річних за користування кредитними коштами, плата за перевищення витратного ліміту по поточному рахунку (овердрафт) становить 60 (шістдесят) відсотків на рік (а.с.17).


За приписами ч.ч.1,2 ст.640 ЦК України договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії.


Відповідно до ст.ст.526, 527, 530 ЦК України, зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.


Згідно розрахунків, які надані позивачем, заборгованість ОСОБА_1 перед АТ «Державний ощадний банк України» станом на 24 червня 2021 року склала 28 552 грн 50 к., яка складається з наступного:


- 24 189 грн 95 к. - заборгованість по основному боргу;

- 1 429 грн 42 к. - комісія за розрахунково-касове обслуговування;

- 1 070 грн 57 к. - сума 3% річних від простроченої суми заборгованості по основному боргу;

- 23 грн 53 к.- сума 3% річних від простроченої суми заборгованості по процентам;

- 1 787 грн 03 к.- сума інфляційних втрат від простроченої суми заборгованості по основному боргу;

- 52 грн 00 к. - сума інфляційних втрат від простроченої суми заборгованості по процентам.


Згідно із ч.3 ст.12, ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.


В силу п.1 ч.2 ст.11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори й інші правочини.


Відповідно до ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.


Відповідно до ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.


Згідно ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.


Відповідно до ст.611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема 1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; 2) зміна умов зобов`язання; 3) сплата неустойки; 4) відшкодування збитків та моральної шкоди.


Згідно зі ст.625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.


Відповідно до ч.1 ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 ЦК України, якщо інше не встановлено параграфом 2 і не виплаває із суті кредитного договору.


Викладені у позовній заяві обставини підтверджуються наступними доказами: розрахунком заборгованості; копією заяви позичальника; договором комплексного банківського обслуговування фізичних осіб; Умовами користування встановленою відновлюваною кредитною лінією.

Таким чином, згідно ст.ст. 526, 527, 530, ст.ст. 1046 - 1056 ЦК України суд приходить до висновку, що позовні вимоги АТ «Державний ощадний банк України» в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київської області АТ «Ощадбанк» є законними та обґрунтованими, ОСОБА_1 порушив свої договірні зобов`язання і з даної особи на користь АТ «Державний ощадний банк України» слід стягнути 28 552 грн 50 к. у рахунок погашення заборгованості за кредитним договором від 10 грудня 2019 року.

Згідно платіжного доручення № 7407894211 від 20 липня 2021 року при пред`явленні позову до суду були понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 270 грн 00 к.

Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позов банку задоволено повністю, тому з відповідача слід стягнути на користь АТ «Державний ощадний банк України» судові витрати в розмірі 2 270 грн 00 к.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 610, 625, 1049, 1050, 1054 Цивільного кодексу України, ст.ст. 4, 5, 10, 12, 13, 19, 81, 141, 259, 263 - 265, 268, 274-275, 279, 280-282 Цивільного процесуального кодексу України, районний суд,-


У Х В А Л И В:


Позов акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київської області АТ «Ощадбанк» - задовольнити повністю.


Стягнути з ОСОБА_1 на користь акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київської області АТ «Ощадбанк» заборгованість за кредитним договором від 10 грудня 2019 року у розмірі 28 552 (двадцять вісім тисяч п`ятсот п`ятдесят дві) грн 50 к. у рахунок погашення заборгованості за кредитним договором, яка складається з наступного: - 24 189 грн 95 к. - заборгованість по основному боргу; - 1 429 грн 42 к. - комісія за розрахунково-касове обслуговування; - 1 070 грн 57 к. - сума 3% річних від простроченої суми заборгованості по основному боргу; - 23 грн 53 к. - сума 3% річних від простроченої суми заборгованості по процентам; - 1 787 грн 03 к. - сума інфляційних втрат від простроченої суми заборгованості по основному боргу; - 52 грн 00 к. - сума інфляційних втрат від простроченої суми заборгованості по процентам.


Стягнути з ОСОБА_1 на користь акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київської області АТ «Ощадбанк» 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн 00 к. у рахунок відшкодування понесених судових витрат.


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.


У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.


Заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Великобурлуцький районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач: Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» (код ЄДРПОУ 00032129) в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київської області АТ «Ощадбанк» (код за ЄДРПОУ 09322277, юридична адреса: 01001, місто Київ, вул. Володимирська, буд. 27.


Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець смт. Великий Бурлук, Великобурлуцького району Харківської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .


Повний текст рішення виготовлено та підписано 04 жовтня 2021 року.


Головуючий - Суддя Великобурлуцького районного суду

Харківської області М.І.РИКОВ




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація