Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #117949076


Справа №351/1500/21

Номер провадження №2/351/651/21


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


01 жовтня 2021 року м. Снятин


Снятинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді Сегіна І.Р.,

секретар Кіцул О.В.,


розглянувши у судовому засіданні в залі суду за правилами спрощеного позовного провадженя в місті Снятині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну способу стягнення аліментів на одну неповнолітню дитину, -




В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Позовні вимоги мотивувала тим, що перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 15.11.2003р.. Від шлюбу у них народилася донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який на даний час проживає разом із нею.

Рішенням Снятинського районного суду від 06.06.2012р. було вирішено стягувати з відповідача аліменти на утримання доньки в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму доходів громадян до досягнення дитиною повноліття. Рішенням Снятинського районного суду від 19.06.2012р. їхній шлюб було розірвано.

В даний час стягнення аліментів з відповідача проходить з його заробітної плати згідно рішення суду від 06.06.2012р..

Однак, вона бажає змінити розмір аліментів на стягнення з відповідача аліментів у твердій грошовій сумі.

Доньці виповнилося шістнадцять років, умови проживання подорожчали, самій матеріально утримувати доньку важко, добровільно допомоги на утримання доньки відповідач не надає.

Просить збільшити розмір аліментів, стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , 2005р.нар., в розмірі 4000 грн. щомісячно від дня винесення рішення, до досягнення дитиною повноліття, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Позивачка подала до суду заяву, в якій просила справу розглядати у її відсутності, позовні вимоги підтримала.

Відповідач подав до суду заяву, згідно якої позовні вимоги визнав частково, згідний сплачувати аліменти в сумі не більше 1500 грн. щомісячно, оскільки має на утриманні ще одну неповнолітню доньку від другого шлюбу. Також, у нього хвороба нирок, яка викликала гіпертонічну хворобу, тому він потребує постійного лікування.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового засідання технічними засобами не проводилось.

Суд, дослідивши і перевіривши зібрані докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов частково підставний та підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, щовідповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 у позивачки та відповідача народилася донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

Відповідно до довідки Заболотівської селищної ради від 03.08.2021р. до складу сім`ї ОСОБА_1 , яка зареєстрована в АДРЕСА_1 , входить неповнолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

Відповідно до рішення Снятинського районного суду від 06.06.2012р. вирішено стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму доходів громадян, до досягнення дитиною повноліття.

Відповідно до рішення Снятинського районного суду від 19.06.2012р. шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвано.

Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 зареєстровано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_6 ..

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 у відповідача ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 донька ОСОБА_7 .

Із довідки Лабораторії медичної практики «Медлюкс» від 18.05.2021р. вбачається, що ОСОБА_2 в результаті ультразвукового дослідження надниркових залоз поставлено діагноз: киста нирок, рекомендовано: консультація уролога.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 3 ст. 181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно.

Відповідно до ч.2 ст.182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Статтею 182 СК України, встановлено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно з ч.1 ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них.

При цьому для збільшення або зменшення розміру аліментів достатньо однієї з вказаних обставин, наприклад, зміни сімейного стану.

У п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду Українивід 15 травня 2006 року №3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодобатьківства, материнства та стягнення аліментів" роз`яснено, що відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв`язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров`я когосьіз них. У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.

Оскільки з дня постановлення судового рішення про стягнення з відповідача аліментів змінились зазначені вище обставини, зокрема витрати позивачки на утримання дитини, у зв`язку із знеціненням національної грошової одиниці, суд вважає можливим встановити новий розмір аліментів.

А тому, враховуючи вищевикладене, часткове визнання відповідачем позову, наявність у нього на утриманні ще однієї неповнолітньої доньки, хворобу відповідача та його потребу в лікуванні, позов слід задоволити частково та збільшити розмір аліментів, які стягуються із відповідача на користь позивачки на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , 2005р.нар., на підставі рішення Снятинського районного суду від 06.06.2012 р. із 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно до розміру 2300 грн. щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. В решті позову слід відмовити.

У п.23 постанови Пленуму Верховного Суду Українивід 15.05.2006 р. №3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" також зазначено, що у новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.

Відповідно до зазначеного та на підставі ст.ст. 180, 181, 182, 184, 185, 188, 190 СК України, керуючись ст.ст.141, 258-259, 263-265, 268 ЦПК України, суд-




В И Р І Ш И В:

Позов задоволити частково.

Змінити розмір стягуваних аліментів, призначених рішенням Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 06.06.2012р..

Збільшити розмір аліментів, які стягуються із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 , на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі рішення Снятинського районного суду від 06.06.2012 р. - із розміру1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно до розміру 2300 грн., але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили і до досягнення дитиною повноліття.

В решті позову відмовити.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави 908.00 грн. судового збору.

Виконавчий лист за попереднім рішенням відкликати.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції з дня його проголошення. У разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


Головуючий: І.Р.Сегін





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація