У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2010 року м. Ужгород
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області
в складі : головуючого – судді Джуги С.Д.
суддів : Кеміня М.П., Пнька В.Ф.
при секретарі : Янкович К.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгород цивільну справу за апеляційною скаргою військової частини А 2126 смт. Липники на постанову Мукачівського міськрайонного суду від 30 травня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини А 2126 смт. Липники про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок ,-
в с т а н о в и л а :
Постановою Мукачівського міськрайонного суду від 30 травня 2008 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено .Стягнуто з військової частини А 2126 смт. Липники Пустомитівського району Львівської області на користь ОСОБА_1 заборгованість грошової компенсації продовольчого забезпечення за період з 11.03.2000року по 28.12.2006року в сумі 44710,53 грн. за рахунок грошового забезпечення КЕКВ- 1112.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, військова частина А 2126 подала апеляційну скаргу в якій просить скасувати дану постанову суду та винести нову про відмову у позові , посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права.
В судове засідання сторони не з’явились, але про час та місце судового розгляду повідомлялись належним чином. На підставі ст. 305 ч.2 ЦПК України справа розглянута у відсутності сторін.
Заслухавши доповідь судді-доповідача , розглянувши і дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені в апеляційній скарзі доводи, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з положеннями ч.2 ст.122 КАС України розгляд судом адміністративної справи відбувається в судовому засіданні з обов»язковим повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
Повідомлення сторін про час і місце розгляду справи проводиться відповідно до вимог ст. ст. 33-36 КАС України.
Про належне повідомлення особи про час і місце розгляду справи може свідчити розписка, яка повинна бути вручена не пізніше ніж за сім днів до судового засідання.
З матеріалів справи вбачається , що судом ухвалено постанову 30.05.2008р. у відсутності відповідача по справі. Докази того, що відповідач був належним чином повідомлений про слухання справи 30.05. 2010р. відсутні , оскільки немає розписки про одержання ним судової повістки або відомостей про відмову в її отриманні, чим позбавлено відповідача на участь у розгляді справи і здійснення ним своїх законних прав.
Відповідно до ч.1 п.3 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто за відсутності будь - кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
За таких обставин ухвалене судове рішення не може залишатися в силі та підлягає скасуванню, а справа – переданню на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі викладеного та керуючись статтями 307, 311, 315 і 319 ЦПК України, колегія суддів :
у х в а л и л а :
апеляційну скаргу військової частини А 2126 смт. Липники на постанову Мукачівського міськрайонного суду від 30 травня 2008 року про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок – задовольнити .
Постанову Мукачівського міськрайонного суду від 30 травня 2008 року – скасувати, а справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили .
Головуючий :
Судді :