Судове рішення #11800284

УХВАЛА

іменем України

15 жовтня  2010 року                                                                    м. Ужгород

Колегія суддів палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі суддів: Джуги С.Д. (головуючий), Готри Т.Ю., Панька В.Ф.

                             при секретарі: Коновчук Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Іршавського  районного  суду від 17 червня  2010 року по справі за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про виселення  , -

в с т а н о в и л а :

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом посилаючись на те, що згідно договору дарування  від 04 травня 2004 р. вона є власником житлового будинку з надвірними спорудами  та земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1. В даному будинку проживають відповідачі, які відмовляються добровільно звільнити будинок, чинять їй перешкоди в користуванні вказаним будинком, а тому просила їх виселити із – за необхідності їй будинку для власного проживання.

  Рішенням Іршавського районного  суду від 17 червня 2010 року в задоволенні  позову відмовлено.

В поданій апеляційній  скарзі ОСОБА_1  просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про  задоволення позову,  посилаючись на неповне з»ясування судом обставин справи та неправильне застосування норм матеріального права, а саме, зазначає , що суд невірно дійшов висновку , що відповідачі були членами сім»ї  попереднього власника будинку ОСОБА_5., яка в даному будинку ніколи не проживала і не давала згоди на їх вселення , до 1997 року відповідачі проживали  в АДРЕСА_2 , де відповідачці ОСОБА_3. на праві власності належить частина дворогосподарства.

 

В судове засідання  апелянт ОСОБА_1, відповідач ОСОБА_2 не з»явилися повторно, про час  розгляду справи належним чином повідомлені. Справа в порядку ч. 2 ст. 305 ЦПК України розглянута у їх   відсутності.

Відповідачі  ОСОБА_3., ОСОБА_4. Т.І. в судовому засіданні заперечила подану апеляцію, просять її відхилити, а рішення суду залишити без змін.

     Заслухавши доповідь судді – доповідача, пояснення сторони, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає з таких підстав.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 за договором дарування від 04.05.2004 р. набула право власності на  житловий  будинок з надвірними спорудами  в АДРЕСА_1 від своєї матері ОСОБА_5. Відповідачка ОСОБА_3., яка є також дочкою ОСОБА_5.,  вселилася з членами своєї см»ї  в даний будинок матері  в 1997 році., тобто ще до укладення договору дарування,  і з цього часу разом з членами своєї сім»ї  проживає в даному будинку.

Відповідно до ст. 156 ЖК України  члени сім»ї власника, в тому числі і колишні , користуються житловим приміщенням нарівні з власником. Їхнє право користування житловим приміщенням урегульовано житловим законодавством згідно з яким , ніхто не може бути виселений із займаного приміщення інакше як з підстав і в порядку , передбачених законом (ч. 3 ст.9 ЖК України).

Підстави виселення членів сім»ї наймача передбачені ст. ст. 157,116 ЖК.

Позивачем ні в позовній заяві, ні в ході  розгляду справи в суді першої інстанції не вказано з яких передбачених ЖК  підстав відповідачі підлягають виселенню, чим саме відповідачі перешкоджають позивачу у користуванні будинком,  а ст. 48 Закону України « Про власність», яка наведена позивачкою в позовній заяві і на підставі якої вона просила виселити відповідачів,  втратила чинність з 20 червня 2007 року  на підставі Закону України  від 27 квітня 2007 року № 997 –У «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність , деяких законодавчих актів України в зв»язку з прийняттям ЦК України».  

 За наведених обставин суд першої інстанції  дійшов  до обґрунтованого висновку про відмову у виселенні відповідачів з житлового будинку.

 

Рішення суду першої інстанції  є законним та обґрунтованим і підстав для його зміни чи скасування немає. Доводи апеляції висновків суду не спростовують, а тому до уваги взяті бути не можуть.

З врахуванням вищенаведеного колегія суддів приходить висновку, що суд першої інстанції ухвалив правильне по суті рішення, що у відповідності до ст. 308 ЦПК України є підставою для відхилення апеляційної скарги і залишення рішення без змін.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

    у х в а л и л а :

    Апеляційну скаргу  ОСОБА_1  -  відхилити.

Рішення Іршавського районного суду від 17 червня  2010 року - залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак  може бути оскаржена в касаційному порядку  безпосередньо до Верховного Суду України протягом двадцяти днів.

    Головуючий:

    Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація