У Х В А Л А
Іменем України
02 листопада 2010 року 13:15 № 2-3033-1/10
Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого – судді Мягкохода Ю. В.,
при секретарі – Кузьо В. А.,
за участю:
представника позивача (адвокат) – ОСОБА_1,
представника третьої особи - ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_3 до «Київське головне регіональне управління ЗАТ КБ «ПриватБанк», третя особа: ОСОБА_4 про визнання недійсним кредитного договору та договору іпотеки,
в с т а н о в и в:
До початку судового розгляду справи, судом з’ясовано, що провадження у цій справі відкрите з порушенням правил підсудності, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 109 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема оскаржуваних правочинів та позову, відповідач знаходиться по вул. АДРЕСА_2 крім цього, оскаржувані правочини містять посилання на адресу відповідача по вул.АДРЕСА_1
З огляду на наведене, виходячи з адміністративно-територіального розподілу, зазначена справа не підлягає розгляду Солом’янським районним судом м. Києва, оскільки жодна з вищезазначених адрес відповідача не відноситься до Солом’янського району м. Києва.
Присутня у судовому засіданні представник позивача проти зазначеного заперечила посилаючись на те, що позов поданий саме до цього суду на підставі ч. 8 ст. 110 ЦПК України, а саме, за місцем виконання оспорюваного Кредитного договору. При цьому зазначила, що оспорюваний Кредитний договір має виконуватись у Солом’янському р-ні м. Києва з огляду на положення п.п. 7.2. Кредитного договору.
Як вбачається зі спірного Кредитного договору, останній, конкретного місця виконання не передбачає. На думку суду, п.п. 7.2. Кредитного договору передбачає лише спосіб виконання грошового зобов’язання з боку Позивальника, а не місце його виконання.
З огляду на наведене, виходячи з місця знаходження відповідача у цій справі, недопустимості порушення принципу територіальної підсудності справ, виходячи з адміністративно-територіального розподілу між районними судами, спір порушений у цій справі не підсудний Солом’янському районному суду м. Києва, а тому має бути переданий на розгляд належному суду на підставі положень ст. 116 ЦПК України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 109, 116 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Справу за позовом ОСОБА_3 до «Київське головне регіональне управління ЗАТ КБ «ПриватБанк», третя особа: ОСОБА_4 про визнання недійсним кредитного договору та договору іпотеки передати до Шевченківського районного суду м. Києва, після закінчення строків на оскарження цієї ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя