Судове рішення #11805992

                                                                                          Справа № 4ск-472

                                                                                         2010 рік

П О С Т А Н О В А

18 жовтня 2010  року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

    головуючого – судді        Осіпової Л.О.,

    при секретарі                     Сухіні Н.В.,

    з участю прокурора         Гаврилець В.М.,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві скаргу ОСОБА_1 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи,

                   

в с т а н о в и в :

    ОСОБА_1 у вересні 2010 року звернувся в суд зі скаргою на постанову помічника прокурора Шевченківського району м. Києва від 10 серпня 2010 року про відмову в порушенні кримінальної справи, винесену за результатами розгляду його заяви від 03.07.2010 року на дії співробітників Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві.

    В скарзі заявник посилається на те, що проведена прокуратурою Шевченківського району м. Києва перевірка за його зверненням є недостатньою, односторонньою, а факти, які викладені у постанові, не мали місця.

    В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав свою скаргу.

    Прокурор заперечує проти задоволення скарги, посилаючись на те, що постанова про відмову в порушенні кримінальної справи є законною.

    Вислухавши ОСОБА_1, прокурора за доводами скарги, перевіривши матеріали, які надійшли з прокуратури Шевченківського району м. Києва, та які стали підставою для відмови в порушенні кримінальної справи, суд вважає, що скарга підлягає задоволенню.

    Так, відповідно до ст. 236-1 КПК України скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи подається особою, інтересів, якої вона стосується, або її представником до районного (міського) суду за місцем розташування органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.

    Відповідно до ст. 236-2 КПК України суддя, розглянувши скаргу на постанову прокурора, слідчого, органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи, залежно від того, чи були при відмові у порушенні справи виконані вимоги статті 99 цього Кодексу, приймає одне з таких рішень:

    1) скасовує постанову про відмову в порушенні справи і повертає матеріали для проведення додаткової перевірки,

    2) залишає скаргу без задоволення.

Копію постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 10.08.2010 року ОСОБА_1 отримав 01.09.2010р., , після чого звернувся в суд зі скаргою у встановлені законом строки.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до ГУ МВС України в м. Києві з заявою, в якій повідомив, що 30 червня 2010 року після проведення ним акції на Софіївській площі в м. Києві його було затримано працівниками міліції та доставлено до відділення Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, розташованого по вул. Прорізній, 12-А в м. Києві, де його тримали на сонці, не давали питної води, застосували фізичне насильство, ударили в спину, незаконно склали протоколи про вчинення ним адміністративних правопорушень.

Зазначене звернення  ОСОБА_1, а також його звернення щодо неправомірних дій працівників міліції, направлене Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, для організації перевірки було направлено до прокуратури Шевченківського району м. Києва.

За результатами розгляду звернення ОСОБА_1 10 серпня 2010 року помічником прокурора Шевченківського району м. Києва Гаврилець В.М. винесено постанову, якою відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю в діянні ознак складу злочинів, передбачених ст.ст. 364, 365 КК України.

Разом з тим, з матеріалів, які надійшли з прокуратури Шевченківського району м. Києва, вбачається, що при проведенні перевірки за зверненням ОСОБА_1 не було опитано працівника міліції Богачука Т.Г., на якого ОСОБА_1 вказує як на особу, що застосувала до нього фізичну силу.

При проведенні перевірки не було належним чином перевірено доводи ОСОБА_1 про те, що в результаті застосованого до нього фізичного насильства він проходив стаціонарне лікування; не витребувано карту виклику швидкої медичної допомоги, медичну документацію щодо наявних у ОСОБА_1 тілесних ушкоджень станом на 30.06.2010 року; не було вжито заходів, направлених на встановлення та опитування осіб, які 30 червня 2010 року проводили ремонтні роботи в ТВМ-4 Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, про що зазначено у висновку службового розслідування за результатами розгляду скарги ОСОБА_1, щодо обставин перебування ОСОБА_1 у відділенні міліції.

 З урахуванням зазначених обставин, суд приходить до висновку, що при відмові у порушенні кримінальної справи за зверненням ОСОБА_1 були суттєво порушені вимоги ст. 99 КПК України, оскільки постанова про відмову в порушенні кримінальної справи від 10 серпня 2010 року винесена без всебічного та повного з’ясування обставин справи.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 2361, 2362 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову помічника прокурора Шевченківського району м. Києва Гаврилець В.М. від 10 серпня 2010 року про відмову в порушенні кримінальної справи за відсутністю в діянні ознак складу злочинів, передбачених ст.ст. 364, 365 КК України, скасувати, а матеріали направити прокурору Шевченківського району м. Києва для організації проведення додаткової перевірки.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 7 днів з дня винесення.  

               Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація