ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
04 листопада 2010 р. Справа № 2-а-4411/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Мельник-Томенко Жанна Миколаївна, розглянувши матеріали справи:
за позовом: військової частини А 1231
до: державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції у Вінницькій області ОСОБА_1
про: визнання дій неправомірними та скасування актів
ВСТАНОВИВ :
03.11.2010 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви військової частини А 1231до державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції у Вінницькій області ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та скасування актів.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без розгляду, виходячи з наступного.
Як видно з позовної заяви, предметом позову є правомірність дій та рішень відповідача. Зокрема позивач просить суд скасувати акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 15.03.2010 року, польову перелікову відомість від 25.01.2010 року, розрахунок розміру шкоди заподіяної лісу підприємствами та припис № 06-04/3-06 від 16.03.2010 року, складені відповідачем.
Відповідно до автоматизованої системи "Діловодство", позивач вже звертався до Вінницького окружного адміністративного суду з позовною заявою предметом якої були вищевказані дії та рішення відповідача за таких же підстав, і з таким же обґрунтуванням змісту позову.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 27.10.2010 року у адміністративній справі № 2-а-4230/10/0270 позовну заяву військової частини А 1231 до державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Вінницькій області про визнання дій протиправними та скасування рішень, - залишено без розгляду, з підстав встановлених ст. 100 КАС України.
Відповідно до ухвали суду від 27.10.2010 року у адміністративній справі № 2-а-4260/10/0270 та встановлених судом обставин, про порушення своїх прав позивач дізнався 16.03.2010 року (щодо припису), а також у травні 2010 року (щодо інших оскаржуваних рішень та дій). При цьому, причини по яким позивач пропустив строк звернення до суду не визнані судом як поважні.
Ухвала суду від 27.10.2010 року набула законної сили .
Відповідно до ст. 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.
Враховуючи встановлені судом обставини, наявні підстави для залишення позовної заяви без розгляду, у зв'язку із пропуском позивачем строку звернення до суду з даним позовом.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 165 КАС України суд, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву військової частини А 1231 до державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції у Вінницькій області ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та скасування актів, - залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мельник-Томенко Жанна Миколаївна