Справа № 22-7800/2010 Головуючий у І інстанції Дьомич Л.М.
Категорія Доповідач в П інстанції Єгорова С.М.
У Х В А Л А
іменем України
16 вересня 2010 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
головуючого Вербицького В.С.
суддів: Єгорової С.М., Дуковського О.Л.
при секретарі Демешко Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Кіровського районного суду м.Кіровограда від 26 квітня 2010 року, -
В С Т А Н О В И Л А :
В квітні 2010 року ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про зобов»язаня повернути безпідставно набуте майно та стягнення 37382,84 грн.
23 квітня 2010 року позивачка подала заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на належне відповідачці домоволодіння по АДРЕСА_1.
Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 26 квітня 2010 року в забезпечення позову було накладено арешт на домоволодіння по АДРЕСА_1.
В апеляційній скарзі відповідачка просить скасувати зазначену ухвалу як постановлену з порушенням норм процесуального права. Посилається на те, що позивачем не доведено, що невжиття заходів може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
В засіданні апеляційного суду представник відповідачки підтримав доводи апеляційної скарги, а позивачка і її представник просили відхилити апеляційну скаргу.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 і ч.5 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, без повідомлення відповідача, про вжиття заходів забезпечення позову суд постановляє ухвалу, яку надсилає заявнику після її постановлення, а особі, щодо якої вжито заходи забезпечення позову, після її виконання.
Відповідно до ч.3 ст.151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
З матеріалів справи вбачається, що між сторонами виник спір щодо повернення набутого внаслідок проведення робіт по реконструкції та добудові домоволодіння по АДРЕСА_1, майна, яке неможливо відокремити, шляхом відшкодування його вартості.
Судом обгрунтовано прийнято ухвалу про забезпечення позову, якою права відповідачки щодо користування майном не порушено, а лише обмежено її право на відчуження спірного майна.
Наведене свідчить, що в межах доводів апеляційної скарги підстав для скасування ухвали суду не встановлено.
Керуючись ст.ст.303, 307, 312, 314, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити, а ухвалу Кіровського районного суду м.Кіровограда від 26 квітня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з наступного дня.
Головуючий
Судді: