Судове рішення #11826949

            Справа №2-2589-1/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2010 року Солом’янський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді         Мельника В.В.

при секретарі                   Глушко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Солом’янської районної в місті Києві ради, третя особа Головне управління юстиції міста Києва, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, –

в с т а н о в и в :

У червні 2010 р. позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просив визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини, а саме 2/3 частини квартири АДРЕСА_1, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла позивача мати – ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина на належне їй майно.

Позивач зазначив, що він є законним спадкоємцем, який в силу поважних причин не зміг своєчасно звернутися із відповідною заявою до державної нотаріальної контори для прийняття спадкового майно.

Посилаючись на те, що строк ним було пропущено з поважних причин у зв’язку із проживанням за межами України, позивач просив про задоволення позову.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просили позов задовольни в повному обсязі.

Представник відповідача та представник третьої особи у судове засідання не з’явилися, надіславши до суду заяви, в яких просили розглядати справу у їх відсутності.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача ОСОБА_2, про що свідчить свідоцтво про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_2 (актовий запис №19850).

Також встановлено, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на майно, яке належало померлій, а саме на 2/3 частини квартири АДРЕСА_1, 1/3 якої належала на підставі свідоцтва про право власності на житло від 03.11.1999 р., виданого згідно розпорядження Органу приватизації Жовтневої райдержадміністрації м. Києва №1544, та 1/3 на підставі свідоцтва про право на спадщину, виданого П’ятою Київською державною нотаріальною конторою 18.07.2007 р.

Крім цього, встановлено і те, що згідно заповіту від 12.05.2007 р., посвідченого державним нотаріусом П’ятої Київської державної нотаріальної контори ОСОБА_3, ОСОБА_2 заповіла все своє майно, де б воно не було та з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що буде належати їй на день смерті і на що вона за законом матиме право, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто позивачу у справі.        

Також встановлено, що позивач вчасно не звернувся із заявою до нотаріальної контори для прийняття спадщини у зв’язку із тим, що проживає за межами України.

Наведене підтверджується даними закордонного паспорту (а.с. 4-6).        

    Відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Тобто позивач є спадкоємцем першої черги за законом, оскільки є рідним сином померлої ОСОБА_2

Як встановлено у судовому засіданні позивачу в усній формі було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки позивачем при зверненні до нотаріальної контори із відповідною заявою, було пропущено, передбачений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини.

Тобто наведене вище свідчить про те, що позивач мав намір прийняти спадщину, яка відкрилась після смерті його матері, і від неї як спадкоємець першої черги не відмовлявся.

На поважність причин пропуску позивачем шестимісячного строку для прийняття спадщини, вказує те, що позивач постійно проживає на території іншої держави.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтований та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 60, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 11, 16, 22, 1216-1221, 1261, 1272 Цивільного кодексу України, суд –

в и р і ш и і в :

    Позов ОСОБА_1 до Солом’янської районної в місті Києві ради, третя особа Головне управління юстиції міста Києва, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, який складає 3 (три) місяці з моменту набрання чинності рішенням суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                        Мельник В.В.                                                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація