Справа №2-3382-1/10
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2010 року Солом’янський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Мельника В.В.
при секретарі Глушко В.М.,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації про зобов’язання вчинити дії, –
в с т а н о в и в :
У вересні 2010 р. ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просив зобов’язати відповідачів провести перерахунок щорічної разової допомоги та виплатити недоплачену її суму.
У судовому засіданні суд з власної ініціативи поставив на обговорення питання про закриття провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 205 Цивільного процесуального кодексу України.
Вислухавши думку представника відповідача Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 205 Цивільного процесуального кодексу України з таких підстав.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» №1691-VI від 18.02.2010 року, положеннями якого було внесено зміни до ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди у порядку цивільного судочинства розглядають справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Положення зазначеного Закону, якими було внесено зміни до ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, щодо визначення підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами, рішенням Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09.09.2010 р. визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).
Відповідно до ст. 152 Конституції України, закони і інші правові акти, які за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, тобто положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» №1691-VI від 18.02.2010 р., втратили свою чинність з дня ухвалення рішення Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09.09.2010 р., з 09.09.2010 р.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правовi спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб iз суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездiяльностi.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, ОСОБА_1 пред’явлено вимоги до суб'єкта владних повноважень з приводу його неправомірних дій, тобто вбачається публічно-правовий спір.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 205 Цивільного процесуального кодексу України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю у зв‘язку з тим, що зазначені вимоги підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. ст. 205, 206, 210 Цивільного процесуального кодексу України, суд –
у х в а л и в :
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації про зобов’язання вчинити дії – закрити у зв’язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Мельник В.В.