Справа № 2о-109/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.10.2010 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі :
головуючого – судді Дурасової Ю.В.,
при секретарі – Крутій Ю.В.,
за участю заявника – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересовані особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення факту родинних відносин, суд -
ВСТАНОВИВ :
Заявник ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, і в обґрунтування заяви вказав, що його бабуся ОСОБА_5 (до шлюбу мала прізвище ОСОБА_5) у 1957 році одружилася з його дідусем ОСОБА_7. Від шлюбу народився син ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Нині його дідусь та бабуся покійні. Дідусь помер в ІНФОРМАЦІЯ_5 році, а бабуся ІНФОРМАЦІЯ_4. Після смерті бабусі відкрилася спадщина, яку він прийняв. При складанні заяви про прийняття спадщини та видачі свідоцтва з’ясувалося, що існує різниця в написанні прізвищ: його прізвище ОСОБА_2, а бабуся ОСОБА_5 Свідоцтво про народженя його батька видавалося на російській мові, а у свідоцтві про смерть, яке видано українською мовою зазначено прізвище ОСОБА_9. При одержанні документів прізвище було написане російською мовою, а при перекладі на українську мову була допущена помилка у написанні прізвищ та замінена буква е на є. така помилка перешкоджає йому в реалізації його права на спадкування після померлого батька та бабусі. Іншим способом встановити факт родинних відносин не можливо. Просить встановити факт родинних відносин, а саме те, що ОСОБА_9, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року був сином ОСОБА_5, що померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року, а він - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, є онуком ОСОБА_5.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_2 заяву підтримав повністю, підтвердивши викладені в ній доводи. Суду пояснив, що помилка в прізвища дружини допущена через переклад прізвища з російської мови на українську, через цю помилку він не може реалізувати своє право на спадщину. Просить заяву задовольнити.
Заінтересовані особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, у судовому засіданні, кожен окремо підтвердили родинні відносини між заявником та померлими особати, не заперечують проти задоволення заяви.
У судовому засіданні на підставі матеріалів справи, а саме: паспорту, свідоцтв про народження, ідентифікаційної довідки, свідоцтва про одруження, свідоцтв про смерть, встановлено, що ОСОБА_9, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року за життя був сином ОСОБА_5, що померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року, а ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, є онуком ОСОБА_5.
Керуючись ст. 8, 10, 11, 208, 212, 214, 215, 256, 257, 258, 259 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_2, заінтересовані особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_9, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року за життя був сином ОСОБА_5, що померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року, а ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, є онуком ОСОБА_5.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до набрання законної сили. Рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Апеляційне оскарження здійснюється шляхом подачі через суд першої інстанції, який постановив рішення апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, в порядку ст. 295 ЦПК України. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подавати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Ю.В. Дурасова