Судове рішення #11836189

Справа №2- 3691/10

2010рік

                                              РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2010 року                                   Слов`яносербський районний суд в складі:

головуючого судді                                                               Скворцової В.Г..

при секретарі                                                                        Скориковій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Слов`яносербськ  справу за позовом ОСОБА_1  до  ОСОБА_2 про стягнення    суми боргу,

В С Т А Н О В И В:

            Позивач звернувся до суду з позовом, посилаючись на ту обставину, що   1 березня 2007 року за договором  позики  позичив  відповідачу  грошові  кошти у сумі  4000 USD ( чотири тисячі доларів  США), які  відповідач  зобов’язався  повернути через рік, тобто   1 березня  2008 року. На підтвердження  укладеного між ними договору позики  відповідач   надав    розписку,  якою посвідчував   отримання  відповідачем   від позивача   визначеної   грошової суми і зобов’язання  повернути борг   через один рік,  але  в визначений термін  борг не повернув. Просить  з  відповідача  стягнути  борг  на його користь,  що складає в грошовому  еквіваленті    4000 доларів  США  - 31632,80  грн, а також  3 % річних, що складає  2412 грн  76 коп. а всього  34045 грн 56 коп.  В судовому  засіданні  позивач  підтримав  позов  в  повному  обсязі.

             Представник   відповідача    з позовом  не згоден, надав  суду  заперечення в яких  вважає що даний  лист  не є договором  позики за    своїм  змістом і не є розпискою, просить  суд  у позові  відмовити.

             Дослідивши матеріали справи, заслухавши сторони, суд знаходить  позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

              Згідно ст. 1046   ЦК України  За договором  позики одна  сторона  (позичкодавець) передає  у власність   другій  стороні ( позичальникові) грошові   кошти або інші речі, визначені  родовими ознаками, а позичальник  зобов’язується повернути  позикодавцеві таку  ж суму грошових  коштів ( суму позики) або  так ж  кількість речей того ж  роду та такої ж  якості.

            Договір позики є укладеним  з моменту передання грошей або інших  речей, визначених  родовими ознаками.

            На підставі  ст.  1047 ЦК України   Договір  позики  укладається  в письмовій  формі.. п. 2 На підтвердження    укладення договору позики та його  умов може  бути  представлена  розписка позичальника або інший   документ, який  посвідчує передання  йому  позикодавцем визначеної  грошової  суми або  визначеної кількості  речей.

            Відповідно до ст.  1049 ЦК України  „ Позичальник зобов’язаний  повернути позикодавцеві  позику ( грошові  кошти у такій самій   сумі або речі, визначені  родовими ознаками, у такій   самій  кількості, такого самого роду та такої  самої якості, що були передані йому  позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені  договором.  

             В судовому  засіданні  встановлено, що  дійсно   відповідач   1.03.2007 року  взяв  в  борг у позивача  гроші в сумі 4000 доларів США, що  еквівалентно  31632,80  грн,  на 1 рік, що підтверджується    власноручною  розпискою,  але  борг  не повернув,    суд вважає стягнути  з  відповідача на користь  позивача  4000  ( чотири  тисячі доларів США) що еквівалентно  31623,80 грн., згідно розписки.

             Згідно ст. 1050 ЦК України   „ Якщо позичальник своєчасно не повернув   суму позики, він зобов’язаний сплатити  грошову  суму  відповідно до ст.  625  цього  Кодексу.

             Відповідно до ст. 625 ЦК України  „  Боржник  не звільняється  від відповідальності за  неможливість виконання  ним  грошового  зобов’язання. Боржник, який  прострочив  виконання  грошового зобов’язання, на вимогу  кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням   встановленого  індексу інфляції  за весь час прострочення,  в також  три проценти річних від  простроченої суми, якщо інший  розмір процентів не встановлений договором  або законом.

              Відповідачем прострочено  виконання грошового  зобов’язання і тому  відповідач повинен сплатити позивачу  3 %   річних , що складає  2412 грн. 76 коп.   ( 31632,80 х3%: 100: 365 х 928 =  2412,76 грн.)

              Згідно ст. 526  ЦК України “Зобов’язання  має виконуватися  належним  чином відповідно до умов  договору та  вимог  цього  Кодексу, інших актів цивільного  законодавства.

               Згідно  ст. 610 ЦК України Порушенням  зобов’язання  є його невиконання  або виконання  з порушенням  умов, визначених   змістом   зобов’язання ( неналежне  виконання).

              Згідно ст. 60 ЦПК України  “Кожна  сторона зобов’язана  довести   ті обставини ,  на які  вони посилаються  як на підставу   своїх вимог  і заперечень.

              Докази  подаються  сторонами  та іншими особами , які  беруть участь   у справі.

              Доказування  не  може    ґрунтуватися на  припущеннях.

              Згідно ст..  ст.. 10 ЦПК України  кожна сторона  повинна довести  ті обставини   на які  вона   посилається    як на підставу   своїх вимог  і заперечень. Представник відповідача   суду не надав доказів обґрунтованості своїх заперечень, вони у повній   мірі є у позивача, оскільки позивач  представив незаперечні  докази,  що відповідно до вказаної  вище розписки ОСОБА_2 зобов’язувався  повернути   через рік  чотири тисячі  доларів одержані від    ОСОБА_1 1.03.2007 року.

              Зміст розписки, наданих  у якості  доказів  позивачем передбачає всі умови, дотримання  яких вимагає закон, а саме:  у них вказано сторони договору боргу, дату укладання договору, суму боргу, строк до якого повинні були повернуті гроші, підпис  відповідача про  отримання грошей.

              Згідно ст.. 1 Протоколу до Європейської  Конвенції про захист  прав та основоположних свобод людини кожна фізична  або юридична   особа має право на  мирне  володіння своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений  свого майна інакше, як  в інтересах суспільства і на умовах передбачених законами  або загальними   принципами міжнародного права.

      На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1046,1047, 1050, 625 ЦК України, ст. 10, 60, 212,214 ЦПК  України,  суд  

В И Р І Ш И В:

            1.Позов задовольнити.

            2.Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився  в  с. Ярославськ, Кийменського району Акмалінської  області, і/код  НОМЕР_1 на користь  ОСОБА_1 суму боргу   31632 грн 80 коп ( тридцять  одна тисяча шістсот  тридцять дві грн 80 коп, 3%річних  - 2412, 76 грн,  а всього  34045 грн 56 коп  ( тридцять  чотири тисячі  сорок п’ять грн.  56 коп. та  повернення   ІТЗ в сумі 120 грн,  .

            3.Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився  в  с. Ярославськ, Кийменського району Акмалінської  області, і/код  НОМЕР_1 на користь   держави  держмито у сумі  340 грн. 46 коп. ( триста  сорок   грн. 46 коп.

Рішення   може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області. Апеляційна  скарга на рішення  суду  подається протягом  десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі але   не були присутні у  судовому  засіданні під час  проголошення   судового рішення, можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом  десяти   днів з дня отримання  копії  цього рішення.  

.

Суддя                                                                                         Скворцова  В.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація