Судове рішення #11846581

                        КОПІЯ  

  УКРАЇНА  

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

_____________________________________________________________________________  

  ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ  

У Х В А Л А  

 

8 вересня 2010 року       м. Хмельницький        

Колегія суддів  

судової палати у цивільних справах  

Апеляційного суду Хмельницької області  

у складі:  

Самчука П.П. (головуючий)    

Пастощука М.М.,  Варвус Ю.Д.  

  при секретарі    Басюр А.М.  

  з участю:  ОСОБА_4  

розглянула у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою  ОСОБА_4 на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 8 червня 2010 року цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача  - міський відділ Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції, про визнання права власності на автомобіль та виключення майна з акту опису.  

Заслухавши доповідь судді, пояснення позивача, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів  

в с т а н о в и л а :  

  В апеляційній скарзі ОСОБА_4 просить скасувати рішення Хмельницького міськрайонного суду від 8 червня 2010 року та постановити нове рішення про задоволення позову.  

  Вказаним рішенням суду у позові ОСОБА_4 про визнання права власності на автомобіль Форд Транзит, 1999 року випуску, держномер НОМЕР_2 та виключення його з опису арештованого майна відмовлено.  

  В обґрунтування незаконності рішення суду зазначається, що 15 вересня 2008 року між ОСОБА_4 та відповідачем був укладений договір купівлі-продажу автомобіля FORD Transit, державний номерний знак № НОМЕР_1 за 12500 доларів США, про що ОСОБА_5 написав розписку. Договір купівлі-продажу автомобіля не був нотаріально посвідченим, що не суперечить вимогам законодавства. Таким чином право власності на автомобіль у позивача відповідно до ст. 334 ЦК України виникло в день укладення договору. Суд безпідставно посилається на постанову Кабінету Міністрів України № 1388 від 7 вересня 1998 року, неправильно застосовано ч. 4 ст. 334 ЦК України, ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»  

  В засіданні апеляційного суду позивач апеляційну скаргу підтримав з викладених у ній мотивів.  

  Відповідач ОСОБА_5,  представник третьої особи в судове засідання не з’явилися, про день, час і місце слухання справи повідомленні у встановленому законом порядку.  

    Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга  не підлягає задоволенню з наступних мотивів.  

  Судом встановлено, що 15 вересня 2008 року між сторонами по справі був укладений нотаріально посвідчений договір доручення. Згідно вказаного договору ОСОБА_5 уповноважив ОСОБА_4 та ОСОБА_6 розпоряджатися (зняти з обліку в органах ДАЇ, продати, обміняти, страхувати) належний ОСОБА_5 автомобіль FORD Transit, державний номерний знак № НОМЕР_1, 1999 року випуску.  

  Зазначеним автомобілем ОСОБА_4 користувався до 29 липня 2009 року, коли державним виконавцем міського ВДВС Хмельницького міськрайонного управління юстиції на виконання судового наказу Хмельницького міськрайонного суду від 02.05.2009 року про стягнення з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_7 277072 грн. 75 коп. було накладено арешт на спірний автомобіль.  

  Вказані обставини підтверджуються наявними в матеріалах справи та дослідженими судом доказами.  

  Давши належну оцінку зібраним по справі доказам суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що автомобіль FORD Transit, 1999 року випуску, державний номерний знак № НОМЕР_1 є власністю відповідача ОСОБА_5 і підстав для визнання спірного автомобіля власністю позивача не має.  

  За таких обставин суд обґрунтовано відмовив у задоволенні позову ОСОБА_8  

  Норми матеріального права застосовані судом правильно, порушень процесуального закону, які б були підставою для скасування рішення, судом не допущено. Тому наявні підстави для відхилення апеляційної скарги відповідно до ст. 308 ЦПК України.  

    Доводи апеляційної скарги є безпідставними.  

    Посилання в апеляційній скарзі на те, що 15 вересня 2008 року між ОСОБА_4 та відповідачем був укладений договір купівлі-продажу автомобіля FORD Transit на законність рішення суду не впливають. Відповідно до правовстановлюючих документів власником автомобіля є ОСОБА_5, який 15.09.2008 р.  видав ОСОБА_4 нотаріально посвідчену довіреність на право розпорядження спірним автомобілем із зазначенням, якими правами він його наділив. Підстав не приймати до уваги нотаріально посвідчений документ, який засвідчує правовідносини між ОСОБА_4 та ОСОБА_5, суд не мав.  

  Інші підстави для скасування рішення суду в межах доводів апеляційної скарги відсутні.    

    Керуючись ст. ст. 307, 308, 313, 314, 317 ЦПК України, колегія суддів  

у х в а л и л а :  

  Апеляційну скаргу ОСОБА_4 відхилити.  

    Рішення Хмельницького міськрайонного суду від 8 червня 2010 року залишити без змін.  

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.  

    Головуючий: /підпис/                      Судді: /підписи/  

  З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду             П.П. Самчук  

     

====================================================================      

Головуючий у І інстанції –Вітюк В.Ж.                 Справа № 22ц-3681  

Доповідач - Пастощук М.М.               Категорія №  5  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація