Судове рішення #11846583

КОПІЯ  

  АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

__________________________________________________________________  

УХВАЛА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 19 серпня 2010 року                                                                      м. Хмельницький

  Колегія  суддів  судової палати у цивільних справах  

Апеляційного суду Хмельницької області  

            в складі: головуючого – судді Шершуна В.В.

суддів : Заїки В.М., Ніколової Б.Ю.

     

розглянула в порядку ст. 304№ ЦПК України цивільну справу № 22ц-3739 за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі на постанову Деражнянського районного суду від 21 грудня 2009 року за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі про стягнення недовиплаченої грошової допомоги як дитині війни за 2007-2008 рр., січень-вересень 2009 року.

Заслухавши доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи,  колегія суддів

в с т а н о в и л а :  

В листопаді 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом до управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі.  В обґрунтування своїх вимог вказувала, що вона відноситься до категорії дітей війни та відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” має право на щомісячне підвищення до пенсії за віком, однак відповідач не проводить їй таку виплату. Тому просила зобов’язати відповідача здійснити виплату підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з за 2007-2008 роки, та з січня по вересень 2009 року.  

Постановою Деражнянського районного суду від 21 грудня 2009 року позов задоволено частково. Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з  09 липня 2007 р. по 31 грудня 2007 р. та з 22 травня 2008 року по 30 вересня 2009 року включно, врахувавши виплати, які були проведені у 2008-2009 роках. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі відповідач не погоджується з постановою суду, просить її скасувати, прийняти нову постанову, якою відмовити позивачці у задоволенні позовних вимог. Посилається на те, що реалізація нормативних приписів і пенсійних програм здійснюється шляхом фінансування пенсійних виплат за рахунок чітко визначених прибутковою частиною бюджету Пенсійного фонду джерел і відповідно до конкретних напрямів витратної частини бюджету Пенсійного фонду. П.9 Положення „Про Пенсійний фонд України” визначений вичерпний перелік напрямів використання коштів Пенсійним фондом України, які використовуються винятково за призначенням і вилученню не підлягають. Крім того, розмір мінімальної пенсії за віком, встановлений ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", застосовується виключно для визначення розміру пенсій, призначених відповідно до цього Закону, тобто для перерахунків або підвищень пенсій він не застосовується.

Апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних мотивів.

Відповідно до ч.1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з  

__________________________________________________________________  

Головуючий у першій інстанції –Зарєчна І.В.       Справа № 22ц-3745  

Доповідач – Заїка В.М.               Категорія №  57  

 додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом вірно встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянкою України,  отримує пенсію за віком і відноситься до категорії громадян, яким встановлено статус дитини війни.

Статтею 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” (у редакції, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

За ст. ст. 3 та 7 цього ж Закону державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.  

Пунктом 12 статті 71 Закону України від 19 грудня 2006 року  „Про Державний бюджет України на 2007 рік” дію статті 6 Закону № 2195 – IV „Про соціальний захист дітей війни” зупинено на 2007 рік із урахуванням статті 111 цього Закону.  

Рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року наведені положення пункту 12 статті 71 та статті 111 Закону „Про Державний бюджет України на 2007 рік” визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).  

Пунктом 41 розділу II Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” внесено зміни до Закону № 2195-IV і статтю 6 викладено в новій редакції.

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року вказані зміни також визнані неконституційними, відновлена дія статті 6 Закону № 2195 – IV у попередній редакції.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним судом України рішення про їх неконституційність. Отже, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що позивачка має право на отримання доплати за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня  2007 року та з 22 травня 2008 року по 30 вересня 2009 року.  

Вирішуючи спір і задовольняючи позов частково, суд правомірно виходив з того, що управління Пенсійного фонду як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення та виплати пенсій і доплат до них, повинно було діяти у відповідності з вимогами статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і здійснити позивачці відповідні нарахування за той період часу, коли дія цієї норми не була зупинена. Не виконуючи вимог даної норми, відповідач допустив протиправну бездіяльність.

Доводи апеляційної скарги про те, що судом не враховано відсутність бюджетних коштів для повної реалізації програми з доплат дітям війни, є безпідставними, оскільки питання надання бюджетних коштів управлінню Пенсійного фонду для виконання покладених на нього функцій у справах цієї категорії не було предметом даного судового розгляду, а відсутність бюджетного фінансування доплати до пенсії не може бути підставою для відмови в захисті порушеного права на її отримання.

Рішення суду ухвалено з дотриманням вимог матеріального та процесуального права і підстав для його скасування в межах доводів апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст. ст.  304№ , 307, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів    

у х в а л и л а :  

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі відхилити.

 Постанову Деражнянського районного суду від 21 грудня 2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий: /підпис/                            Судді: /підписи/

  Згідно з оригіналом: суддя апеляційного суду                                    В. М. Заїка  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація