Справа № 2 - 4326/10р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2010 року Олександрійський міськрайонний суд
Кіровоградської області
в складі: головуючого – судді Петрової О.Ф.
при секретарі Сніжко І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Олександрія цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини. Свої вимоги мотивує тим, що 16 вересня 2000 року між нею та відповідачем було зареєстровано шлюб. Від спільного проживання вони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач не надає систематичної матеріальної допомоги на утримання дитини, що спонукало її, позивача, звернутися до суду з відповідним позовом.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала свої вимоги повністю, зазначивши, що відповідач дійсно не надавав систематичної матеріальної допомоги на утримання сина, однак в вересні та жовтні 2010р. купив синові одяг та взуття, а тому вона наполягає на стягнення аліментів з відповідача, починаючи з 1 листопада 2010р.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав повністю. При цьому пояснив, що він згоден сплачувати аліменти на сина в розмірі, який визначила позивач ОСОБА_1 Інших дітей, окрім ОСОБА_3, він не має. В вересні та жовтні 2010р. він забезпечив дитину одягом та взуттям, затративши власні кошти.
Вислухавши пояснення сторін суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю.
Суд встановив, що сторони є батьками малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з матір’ю – ОСОБА_1 Відповідач не надає систематичної допомоги на утримання сина.
Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права та інтереси інших осіб.
Як передбачено ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
При визначенні розміру аліментів суд враховує обставини, передбачені ст.182 СК України, зокрема, що відповідач інших дітей не має, являється працездатним, працює, а тому вважає, що з нього на користь позивача на утримання дитини необхідно стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку /доходу/, починаючи з 1 листопада 2010р.
Судові витрати, від яких позивач звільнений за законом, підлягають стягненню з відповідача.
На підставі ст.ст. 180,182,183 СК України, керуючись ст.ст.11,60, ч.3 ст.88, ч.4 ст.174, ст.ст.214, 215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частини заробітку/доходу/, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 1 листопада 2010 року до досягнення повноліття, тобто до 25 листопада 2022 року.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір на суму 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на суму 120 грн.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Апеляційну скаргу на рішення може бути подано протягом 10 днів з моменту його проголошення до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд.
Суддя