Судове рішення #11850181

Справа № 2-6751/10  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  9 листопада 2010р. Малиновський районний суд м. Одеси в складі:  

головуючого – судді Вербицької Н.В.,  

за участю секретаря судового засідання – Солтис О.Ю.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -  

  ВСТАНОВИВ:  

  До Малиновського районного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, обґрунтовуючи свої вимоги недоцільністю збереження цього шлюбу та втратою в цьому сенсу. Вона посилалась на те, що з відповідачем зареєструвала шлюб в 1987 році, проте з 2002 року вони разом вже не проживають. Від шлюбу в них є син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1., який проживає з нею. Спору щодо майна у сторін немає. Враховуючи, що сторони припинили шлюбні відносини, разом тривалий час не проживають, спільного господарства не ведуть, позивачка просила  розірвати шлюб.  

Сторони в судове засідання не з'явились.  

Позивачка надала заяву про розгляд справи у її відсутності, де наполягала на задоволенні позовних вимог в повному обсязі.  

Відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі, також просив розглядати справу у його  

відсутності, проти розірвання шлюбу не заперечував, про що надав відповідну заяву.  

  Згідно ст. 224 ЦПК України заочне рішення ухвалюється в разі, якщо не з'явився відповідач і не надав при цьому заяви про розгляд справи у його відсутності. В даному випадку відповідач ОСОБА_2 не з'явився, проте надав заяву про можливість розгляду справи у його відсутності, а тому суд постановляє по справі повне рішення.  

Суд, оглянувши матеріали справи, вважає можливим задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.  

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 одружились 29 серпня 1987 року, про що відділом реєстрації актів цивільного стану Роздольненського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим був зроблений актовий запис № 73.  

Від шлюбу у сторін народився син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

З матеріалів позову вбачається, що сторони дійшли згоди, що дитина залишається проживати разом з матірю. Спору щодо утримання та виховання дитини немає.  

Сторони припинили шлюбні відносини з 2002 року, спільного господарства не ведуть, проживають окремо.  

Примирення між сторонами неможливе. Надання строку для цього є недоцільним. Спору про поділ майна, набутого у шлюбі, між сторонами немає.  

Відповідно до ст. 105 Сімейного кодексу України шлюб може бути розірваний за заявою одного з подружжя на підставі рішення суду. Судом, відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України були з'ясовані фактичні взаємовідносини подружжя, причини розірвання шлюбу, якими є відсутність порозуміння та взаємної поваги, неможливість подальшого збереження шлюбу, а спільне життя у майбутньому суперечило б інтересам подружжя та їх дитини.  

Приймаючи до уваги те, що між сторонами не існує спору щодо утримання та виховання дитини, умов та порядку надання їй повноцінного батьківського піклування, суд вважає, що розірвання шлюбу не порушує прав дітей, встановлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини та ін. законодавчими актами та узгоджується з положенням ч. 3 ст. 56 СК України, відповідно до якої кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.  

Аналізуючи вищевикладені обставини, те, що сторони не бажають зберігати шлюб, враховуючи принцип добровільності шлюбу та моральні засади правового інституту сім'ї, а також інтереси дитини, суд вважає позов обґрунтованим та задовольняє його.  

За заявою позивачки ОСОБА_1, відповідно до ст. 113 СК України, їй залишається шлюбне прізвище «ОСОБА_1».  

Керуючись ст. 3, 5, 55, 105, 113 Сімейного кодексу України, ст. 10, 11, 60, 174, 213-215 ЦПК України, суд, -  

ВИРІШИВ:  

  Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, 29 серпня 1987 року відділом реєстрації актів цивільного стану Роздольненського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим, актовий запис № 73, розірвати.  

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито у розмірі 17 гривень, ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.  

При розірванні шлюбу залишити позивачці шлюбне прізвище – ОСОБА_1.  

  Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі до Малиновського районного суду м.Одеси апеляційної скарги на протязі 10 днів з дня проголошення рішення.  

 

Головуючий               Н.В.Вербицька  

                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація