ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
------------------------------------------------------------------------------------------
№ 2-3665-1/10
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2010 року Суддя Печерського районного суду м. Києва Кафідова О.В., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства “Кредит Європа Банк” до ОСОБА_3, Приватного акціонерного товариства “Виробничо – будівельна фірма “Берест” про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюванних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно ст. 1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.
З доданих до позовної заяви документів вбачається, що з метою забезпечення виконання боржником ЗАТ “Виробничо – будівельна фірма “Берест” зобов”язань по кредитному договору , між ним, ПАТ “Кредит Європа Банк” та ОСОБА_3 був укладений договір поруки.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 ГПК України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.
Позивач звернувся до суду з позовом до ПАТ “Виробничо – будівельна фірма “Берест” про стягнення заборгованості за кредитним договором, укладеним між ними, оскільки останній є позичальником за даним договором, а ОСОБА_3 є лише майновим поручителем за Договором поруки, тобто з цього вбачається, що спір виник між двома юридичними особами ПАТ “Кредит Європа Банк” та ПАТ “Виробничо – будівельна фірма “Берест”, а тому в силу норм ГПК України підлягає вирішенню в господарському суді за правилами господарського судочинства.
Крім того, відповідно до ст. 16 ЦПК України не допускається об’єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, вважаю, що ПАТ “Кредит Європа Банк” слід відмовити у відкритті провадження в частині заявлених позовних вимог до ПАТ “Виробничо – будівельна фірма “Берест”, оскільки в даному випадку правовідносини склалися між юридичними особами, а тому спір необхідно вирішувати у господарському суду в порядку господарського судочинства
Виходячи з наведеного, керуючись ст. ст. 1, 12 ГПК України, ст. ст. 15,16, 122 ЦПК України суд-,
УХВАЛИВ:
Відмовити Публічному акціонерному товариству “Кредит Європа Банк” у відкритті провадження у справі за його позовом до Приватного акціонерного товариства “Виробничо – будівельна фірма “Берест” про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Роз”яснити позивачу право на звернення з позовом до Приватного акціонерного товариства “Виробничо – будівельна фірма “Берест” в порядку господарського судочинства відповідно до норм ГПК України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: