Категорія №8
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
29 жовтня 2010 року Справа № 2а-8194/10/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції Жовтневого району міста Луганська про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції Жовтневого району міста Луганська про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень –рішень № 0004371720/2 від 02.08.2010, № 0004361720/2 від 02.08.2010, № 0004351720/2 від 02.08.2010, №0004381720/2 від 02.08.2010, винесені Державною податковою інспекцією Жовтневого району міста Луганська відповідно до рішення ДПА України у Луганській області про результати розгляду повторної скарги.
Відповідно до п. 1 ч.2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно ч. 5 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Згідно ч. 4 цієї ж статті якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувані податкові повідомлення –рішення прийняті 02.08.2010.
Вказані повідомлення –рішення були оскаржені ФОП ОСОБА_1 у досудовому порядку до ДПІ Жовтневого району міста Луганська та ДПА України у Луганській області.
В результаті оскарження ФОП ОСОБА_1 податкових повідомлень –рішень ДПА України у Луганській області винесено рішення від 02.08.2010 №14044/25-08.
Судом встановлено, що позовна заява ФОП ОСОБА_1 надійшла та зареєстрована Луганським окружним адміністративним судом 28.10.2010,тобто з пропущенням місячного строку для звернення до адміністративного суду.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ФОП ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів з порушенням місячного строку, встановленого ч. 3,4 ст. 99 КАС України.
Разом з позовною заявою позивач звернувся з клопотанням про поновлення строку звернення до адміністративного суду. В обґрунтування заявленого клопотання позивач зазначив що спірні правовідносини, які виникли в результаті прийняття податкових повідомлень-рішень, відбулись до набрання законної сили Законом України «Про судоустрій та статус суддів» та до внесення змін до ст.99 КАС України, просив суд врахувати дану обставину при вирішенні питання про поновлення строку для звернення до суду.
Приймаючи рішення щодо наявності або відсутності підстав для поновлення строку судом враховано, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами. В матеріалах поданого позову та клопотанні позивача, докази таких обставин відсутні. Доводи викладені у клопотанні та позовній заяві, суд не находить достатньо обґрунтованими та змістовними.
При цьому суддя вважає за необхідне зазначити, що Закон України «Про судоустрій і статус суддів»від 07.07.2010 р. №2453-VI, що набрав законної сили з моменту опублікування 30.07.2010 року, яким було внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, не містить обмежень щодо можливості застосування положень цього закону до правовідносин, які виникли до набрання ним чинності, в тому числі і в частині застосування строків звернення до суду.
Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи викладене та відсутність підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду, суд приходить до висновку про необхідність залишення адміністративного позову без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ч. 2 ст.5, ст. 99, ст.ст. 100, 103, 107 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції Жовтневого району міста Луганська про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без розгляду.
Залишення без розгляду позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді - п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя
К.В. Агевич