Справа № 2-а-592\2010р.
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 листопада 2010 року Талалаївський районний суд Чернігівської області
в складі:
головуючої судді Косенко Ю.Л.
розглянувши в порядку скороченого провадження в смт. Талалаївці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Талалаївському районі Чернігівської області про визнання неправомірними дій та стягнення недоплаченого підвищення до пенсії, як дитині війни
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Талалаївському районі Чернігівської області (далі – УПФУ в Талалаївському районі) в якому зазначила, що вона є дитиною війни, і відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» їй щомісячно повинно виплачуватися підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Всупереч того, що згідно ч. 2 ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені чи скасовані іншими нормативно – правовими актами відповідач виплачував їй підвищення до пенсії в меншому розмірі, ніж 30% мінімальної пенсії за віком. В зв’язку з цим просить визнати протиправними дії відповідача та стягнути з УПФУ в Талалаївському районі на її користь невиплачене їй підвищення до пенсії, як дитині війни, за період з 03 травня 2010 року по день подання позову до суду.
Відповідач подав письмові заперечення на позов, в яких позов не визнає, просить в його задоволенні відмовити.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають з наступних підстав.
Згідно статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років. Позивачка ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 і є дитиною війни в розумінні Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», редакція якої діяла до 1 січня 2008 року, дітям війни пенсія або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Управління Пенсійного фонду України є органом, якому делеговані повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них.
Проте згідно довідки УПФУ в Талалаївському районі № 896 від 05.11.2010 року ОСОБА_1 не перебуває на обліку як пенсіонер та пенсію не отримує. Оскільки ОСОБА_1 не перебуває на обліку у відповідача, то, відповідно, відсутні правові підстави для задоволення її позовних вимог про визнання протиправними дій управління Пенсійного фонду України в Талалаївському районі Чернігівської області щодо нарахування та виплати їй підвищення до пенсії у розмірі меншому, ніж 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та стягнення на її користь вказаного підвищення за період з 03 травня 2010 року по день подання позову до суду-03 листопада 2010 року.
Керуючись ст. 183 2 КАС України, ст. ст. 1, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Талалаївський районний суд Чернігівської області протягом 10 днів з дня отримання копії постанови суду.
Суддя Ю.Л. Косенко