Судове рішення #11888588

Справа №2-1208/2010 p.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" вересня 2010 року     Новоайдарський районний суд Луганської області

у складі:     головуючого судді - Мальченко І.В.

при секретарі - Махортовій В.В.

розглянувши у судовому засіданні в селищі Новоайдар цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, в обґрунтування позовних вимог зазначила, що 28.11.1996 року між нею та відповідачем укладено шлюб. Від шлюбу з відповідачем має доньку - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2. Шлюб між позивачем та відповідачем розірвано. Дитина мешкає разом з позивачем. Відповідач працює охоронцем водієм в ПП СВФ ?гро ?П" Айдар- трансавто", отримує заробітну плату, що підтверджується довідкою з його місця роботи, матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, її вихованням не займається. Позивач просить стягнути аліменти на утримання малолітньої доньки з відповідача в розмірі !Л частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % пожиточного мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви до сулу, до досягнення дитини повноліття.

У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, просила суд задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про причину неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час і дату розгляду справи. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини. Судовим розглядом установлено, що з 28.11.1996 року позивач знаходилась у шлюбі з відповідачем (а.с. 7). Від шлюбу з відповідачем позивач має малолітню доньку - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.6). Дитина мешкає разом з позивачем, що підтверджується довідкою про склад сім'ї (а.с. 4). Відповідач працює охоронцем водієм в ПП СВФ ?гро ?П" Айдар-трансавто", отримує заробітну плату, що підтверджується довідкою з його місця роботи (а.с. 5), матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, її вихованням не займається. Інших дітей або утриманців відповідач не має.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Обов'язок утримувати дитину є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька.

При ухиленні батьків від обов'язку утримувати своїх неповнолітніх дітей кошти на їх утримання стягуються у судовому порядку.

Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України по рішенню суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частині від доходу (заробітку) або в твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних осіб: дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, не надав суду заперечень щодо вимог позивача та будь-яких доказів, які можуть мати істотне значення при визначенні судом розміру аліментних платежів.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі, оскільки позивач надала суду докази, які підтверджують заявлені нею вимоги, відповідач таких доказів не надав, тобто повідомлені позивачем обставини справи відповідають дійсності, оскільки відповідачем не доведено воротнє.

Згідно з п.1 ч.І ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до ч.З ст.88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору при подачі позову, він стягується з відповідача в дохід держави. Позивачі при подачі позовів про стягнення аліментів звільняються від сплати судового збору відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито".

Відповідно до п.4 ч.З ст.81 ЦПК України не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів.

Суд вважає, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів "Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ та їх розмірів" від 21.12.2005 р. №1258 витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 120 грн. необхідно покласти на відповідача.

Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Згідно ст. ст. 84, 180, 181,182, 184, 199 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити.

Стягнути з:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який працює охоронцем водієм в ПП СВФ ?гро ?П" Айдар-трансавто", який мешкає за адресою: АДРЕСА_1

на користь:

ОСОБА_1, мешканки АДРЕСА_2

аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі % частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % пожиточного мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 09.09.2010 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито у розмірі 51

грн.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи у розмірі 120 грн.

Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення.

Особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя     І.В. Мальченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація