Справа № 2-1018/2007p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про задоволення позову про стягнення аліментів
у зв'язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні
26 березня 2007 року Хортицький районний суд
м. Запоріжжя
у складі: головуючого судді - Салтан Л.Г.
при секретарі - Насальській Г.О.
за участю: позивача - ОСОБА_1 відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі % частини всіх видів його заробітку до повноліття сина.
У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги в повному обсязі, пояснивши суду, що відповідач надавати матеріальну допомогу на утримання сина не бажає. Просить позов задовольнити, стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання сина у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку відповідача до повноліття дитини.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав в повному обсязі, при цьому пояснив, що не заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1. та стягнення з нього аліментів на утримання сина.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. .174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що сторони з 16.09.1995 року перебували у зареєстрованему шлюбі, від якого мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у свідоцтві про народження батьком записаний відповідач - ОСОБА_2. Брак припинений 12.02.2007 року рішенням Хортицького райсуду М.Запоріжжя. Дитина знаходиться на утриманні матері, однак відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини в добровільному порядку надавати не бажає, хоча має постійне роботи, заробіток його регулярний і стабільний.
У відповідності до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про стягнення з відповідача ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1. аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 у розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, до досягнення дитиною повноліття .
У відповідності до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів, суд враховує розмір встановленого законодавством прожиткового мінімуму, стан здоров'я і матеріальне становище сторін, дитини, яка знаходиться на утриманні матері - позивачки по справі, матеріальне становище платника аліментів, який має постійне місце роботи, заробіток його
2
постійний та регулярний, стягнень з нього по іншим виконавчим документам" не проводиться.
Керуючись ст. ст. 84, 180, 181, 182, 183 СК України, ст. ст. 130, 174 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який народився у м. Запоріжжі, на користь ОСОБА_1, аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу), щомісяця, починаючи з 06 березня 2007 р. до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито в доход держави в розмірі 51 гривень.
Стягнути ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в Хортицькому районному суді м. Запоріжжя у розмірі 30 гривень (Одержувач - Держбюджет Хортицький р-н СДРПОУ - 34676906 Рахунок № 12112597001)08 МФО банку - 813015 Код платежу - 22050000).
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через Хортицький районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.