Справа №2-513/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2007 року Хустський районний суд
Закарпатської області
в складі: головуючого-судді: Данюк В.В.
при секретарі: Марченко А.В.
з участю позивача: ОСОБА_1
відповідача: представника Хустської нотаріальної контори розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хуст справу за позовом:
ОСОБА_1
до
Хустської державної нотаріальної контори,
про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1звернулася в суд із позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Посилається на те, що її мати ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1року. 09.12.1996 року мати склала заповіт, згідно якого все належне майно заповіла їй. Зразу після смерті матері вона вступила в управління майном, яке складається з квартири в мАДРЕСА_1, проводила там поточний ремонт, сплачувала комунальні послуги. Спадкоємців на дане майно немає нікого, крім неї. В даний час бажає отримати свідоцтво на спадщину за померлою матір'ю ОСОБА_2.. При зверненні в Хустську державну нотаріальну контору для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом їй було повідомлено, що нею пропущений строк для прийняття спадщини і відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину. Просить суд винести рішення, яким визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини за померлою матір'ю.
Представник Хустської державної нотаріальної контори в особі завідуючої Рошинець Наталія Павлівна в судовому засіданні не заперечила проти задоволення позову ОСОБА_1.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону та інтересам інших осіб.
У відповідності до ч. 3 ст. 1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,
2
суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі не підлягають доказуванню.
За таких обставин суд констатує, що причина пропущення позивачем строку для прийняття спадщини є поважною, а тому позов ОСОБА_1 слід задоволити.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 209, 212-215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України,
суд,-
РІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Визначити додатковий строк - два місяці з дня проголошення рішення для прийняття спадщини за заповітом ОСОБА_1за померлою матір'ю ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року, що знаходиться в м. АДРЕСА_1.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також може бути подана апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.
- Номер: б/н
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-513/2007
- Суд: Заставнівський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Данюк В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.11.2024
- Дата етапу: 20.11.2024