Судове рішення #118901
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 318

 

ПОСТАНОВА

 

Іменем України

01.08.2006

Справа №2-22/11502-2006А

 

За позовом - Прокурора м.Керч, діючого в інтересах держави в особіКерченської міської ради, м.Керч 

До відповідача   - СПД ОСОБА_1, м.Керч

Про  спонукання до виконання певних .

Суддя С.В.Яковлєв

                                                                                     за участю секретаря Дулімової В.І.

представники:

Від позивача       Савік І.М. - пред-к, дов. від 14.06.2006 р.

Від відповідачів  ОСОБА_1 - паспорт ЕЕ НОМЕР_1.

Сутність спору: Прокурор м.Керч, діючи в інтересах держави в особі Керченської міської ради ( далі позивач) звернувся  до суду з позовною заявою,  у якій просить зобов'язати  СПД ОСОБА_1 ( далі відповідач)  оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку загальною площею 253 кв.м., розташовану у м.Керч по АДРЕСА_1. Вимоги мотивовані тим, що на вказаній земельній ділянці розташований об'єкт нерухомості , який належить відповідачу на праві власності, без оформлення права користування нею в порядку передбаченому діючим законодавством.

Представник позивача під час судового засідання, яке відбулось 24.07.2006р., позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач письмовий відзив до суду не надіслав, його представник під час судового засідання, яке відбулось 01.08.2006 р., позовні вимоги не визнав, вказавши, що згідно з рішенням  36 сесії Керченської міської ради 4 скликання від 23.12.2005 р. був укладений 01.08.2006 р. договір оренди землі , який зереєстрований за № НОМЕР_2.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, вислухавши пояснення представників сторін , суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач є власником  парфумерного магазину та бару, загальною площею 175,6 кв.м. , які розташовані за адресою : м.Керч, АДРЕСА_1.

                    Згідно зі ст. 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави. Право на землю набувається  і реалізується громадянами і суб'єктами господарської діяльності (юридичними і фізичними особами) виключно відповідно до закону.

                   Ст.116 Земельного кодексу України ( далі ЗК України) визначає, що громадяни і юридичні особи набувають права власності і права користування земельними ділянками із земель державної і комунальної власності за рішенням органу виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених цим кодексом. Набуття  права на землю громадянами і юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх в користування.

                   Згідно зі ст. 83 ЗК  України  у комунальній власності знаходяться всі землі  в межах населених пунктах, крім земель приватної і державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розміщені об'єкти комунальної власності. При цьому п.3 ст. 84 ЗК  України дає вичерпний перелік земель,  які не можуть   передаватись в комунальну власність.

                     При переході права власності на будівлю або споруду до громадян або юридичних осіб, які не можуть мати у власності земельні ділянки, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташована будівля чи споруда (ст.120 ЗК України).

                       Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності і право постійного користування на земельну ділянку виникає після отримання його власником або користувачем документа, який засвідчує право власності або право постійного користування земельною ділянкою, і його державної реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж в натурі, отримання документа, який засвідчує право на нього, і державної реєстрації забороняється.

              Згідно зі ст.  126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою посвідчується  державними актами, а право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.

              У матеріалах справи є копія рішення 36 сесії 4 скликання  Керченської міської ради від 23.12.2005 р. про надання відповідачу в оренду терміном на 5 років земельної ділянки площею 0,1687 га .

               Відповідачем надана копія договору оренди , укладеного 01.08.2006 р. з позивачем, предметом якого  є надання першому у срокове платне користування земельної ділянки , яка знаходиться в АДРЕСА_1 у м.Керч, згідно з рішенням 36 сесії Керченської міської ради 4 скликання від 23.12.2005 р.

                Вказаний договір зареєстрований у Керченському міському відділі Кримської регіональної філії Державного підприємства “Центр державного земельного кадастру “ при Держкомземі України 01.08.2006 р. за № НОМЕР_3.

                В силу викладеного суд вважає, що відповідачем  право користування земельною ділянкою, на який розташований належний йому об'єкт нерухомості, оформлено відповідно до вимог ЗК України, тому немає підстав для задоволення позовних вимог по спонуканню останнього  оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку, на який розташоване вказане майно.

                        Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд 

 

П О С Т А Н О В И В :

У задоволенні позовних вимог  відмовити.

У разі неподання  заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання  постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ -  з дня складення у повному обсязі).

        Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження , апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу  через 20 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження. 

        Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Яковлєв С.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація