Судове рішення #11897394

       

Справа № 2-839/10

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

              ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня   2010 року   Білогірський  районний суд   Автономної Республіки Крим у  складі:

головуючого                        -                     судді     Борісенко Є.В.,

                        при секретарі                    -                                Самбурській Н.О.,      

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білогірську цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,

     

          В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом  про розірвання шлюбу з  ОСОБА_2

Свої вимоги мотивує  тим, що у зареєстрованому шлюбі з відповідачем  знаходиться з 24 березня 2010 року,  від шлюбу від шлюбу мають сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею. З липня 2010 року сторони проживають окремо, сумісного господарства не ведуть. Відновлювати сімейні стосунки позивачка не бажає, оскільки у сім’ї відсутнє взаєморозуміння, внаслідок чого постійне виникали конфліктні ситуації, сварки, що зробило неможливим подальше сумісне сімейне життя та збереження сім’ї. Відповідач під час сварок стає дуже агресивним, як по відношенню до позивачки так і до дитини та членам її родини, проявляє насильство, за що притягувався до адміністративної відповідальності. Крім того, відповідач ніде не працює, не допомагає по господарству, не бажає займатися вихованням дитини. На підставі викладеного позивачка просить розірвати шлюб до виповнення дитині одного року, тому як збереження шлюбу суперечило б  як її інтересам, так і інтересам дитини. Крім того зазначає, що спору про місце проживання дитини у неї не має.

Позивачка  у  судове  засідання не з’явилася, але надала суду заяву про розгляд справи за її відсутністю, на розірванні шлюбу наполягала, не заперечувала проти заочного розгляду справи.

Відповідач у  судове засідання  не з’явився  за  невідомою  суду причиною, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення у матеріалах справи.

Дотримуючись вимог ч.4 ст. 169, ст.ст. 224, 225 ЦПК України, ураховуючи клопотання  позивачки, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи.  

Розглянувши матеріали справи у їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволенні позову з наступних підстав.

Судом було встановлено, що 24 березня 2010 року Привітненською сільською радою м. Алушти  Автономної Республіки Крим, України, був зареєстрований шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 актовий запис № 4, від шлюбу сторони мають сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сторони проживають окремо: позивачка  разом з сином  проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2, відповідач - у с. Привітне Алуштинського району;  13.07.2010 року у відношенні ОСОБА_2 був складений протокол про адміністративне правопорушення КР № 001207 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, а також 14.07.2010 року у його відношенні винесено постанову про відмову у порушенні кримінальної справи та постановою Білогірського районного суду від 14.06.2010 року він був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї.

Зазначені обставини підтверджуються наявними у справі та оглянутими у судовому засіданні письмовими доказами, якими є: свідоцтво про шлюб (а.с.7), копія свідоцтва про народження ОСОБА_3 (а.с.8);  довідка з місця проживання про склад родини ОСОБА_1 від 26.07.10 року (а.с.6); довідка лікарської лабораторії (а.с.9), копія протоколу про адміністративне правопорушення КР № 001207  від 13.07.10 року у відношенні ОСОБА_2 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП (а.с.11), копія постанови про відмову у порушенні кримінальної справи за ст. 296 КК України  відносно ОСОБА_2, копія постанови Білогірського районного суду від 14.06.2010 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП.

Згідно ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини.

Ураховуючи, що відповідач у відношенні дружини вчинив протиправну поведінку, внаслідок чого була завдана шкода її психічному здоров’ю, що підтверджено матеріалами справи, суд дійшов до висновку, що подальше сімейне життя чоловіка та дружини й збереження сім’ї стали неможливими, родина розпалася остаточно, подальше збереження шлюбу суперечило б їх інтересам та інтересам малолітньої дитини, тому вважає  недоцільним подальше  збереження сімейно - шлюбних відносин між сторонами, у зв’язку з чим шлюб між ними слід розірвати.

Після розірвання шлюбу позивачці залишити прізвище – ОСОБА_2.

Керуючись ст.ст. 110-112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 15,60, 88, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд, -      

                                                                    В И Р І Ш И В:    

позов задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_2 та  ОСОБА_1, який був  зареєстрований – 24 березня 2010 року Привітненською сільською радою м. Алушти  Автономної Республіки Крим, України, актовий запис № 4  - розірвати.

Після розірвання шлюбу  ОСОБА_1 залишити прізвище – ОСОБА_1.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем до Апеляційного суду АР Крим через Білогірський районний суд шляхом подання апеляційної скарги    протягом десяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Білогірський районний суд шляхом подання апеляційної скарги    протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .

 

Головуючий:              (підпис)    

З оригіналом згідно.

Суддя:                                                                                                           Секретар:

Рішення не набрало законної сили.

Суддя:                                                                                                           Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація