справа № 2а-5599/10/0670
категорія 6.2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий - суддя Черноліхов С.В. ,
при секретарі - Талько А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про скасування постанови про накладення штрафу,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом про скасування постанови державного виконавця відповідача від 17.06.2010 року про накладення штрафу на боржника у розмірі 680 грн. за невиконання судового рішення. В обґрунтування позову посилався на те, що фінансування програм, пов"язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проводиться через органи Державного казначейства у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку в межах наявних фінансових ресурсів, затверджених Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік. Оскільки, законами про бюджет не передбачені видатки для погашення заборгованості з виплат, передбачених ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", тому і відсутні підстави для виплати коштів стягувачу на підставі судового рішення.
Сторони до суду не з'явилися. В своїх заявах просили справу розглянути у відсутність їх представників.
Від відповідача також надійшли письмові заперечення проти позову, в яких він посилався на те, що судове рішення не виконане, а вказані позивачем причини його невиконання не є поважними. Просив в задоволенні позовних вимог відмовити.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.
Судом встановлено, що на виконанні у відповідача знаходиться виконавчий лист №2а-1908/10 виданий 04.03.2010 року Коростенським міськрайонним судом Житомирської області і згідно якого зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради провести перерахунок, виплатити та в подальшому виплачувати ОСОБА_1 допомогу в розмірах, визначених ст. 37 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.07.2008 року по 01.01.2009 року .
17.06.2010 року державним виконавцем Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області за невиконання рішення Коростенського міськрайонного суду Житомирської області до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради було застосовано штраф в сумі 680,00 грн.
Відповідно до ст.124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.
Згідно п.1 ч.1 ст. Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів. Державною виконавчою службою підлягають виконанню виконавчі листи, що видаються судами.
Відповідно до ст. 87 Закону України "Про виконавче провадження" у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання.
Реалізація встановленого законом права не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання позивачем на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов’язань не може бути прийняте судом до уваги.
У справі "Кечко проти України" Європейський суд з прав людини констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань.
Статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Позивач не надав доказів щодо неправомірності дій відповідача.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що відповідач діяв на підставі Закону України "Про виконавче провадження" та у межах своїх повноважень, а тому позовні вимоги щодо скасування постанови про накладання штрафних санкцій є безпідставними.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 181, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
У задоволенні позовних вимог Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про скасування постанови про накладення штрафу відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: С.В. Черноліхов
Повний текст постанови виготовлено: < Дата >
присуджено до стягнення < сума > грн.
матеріальну шкоду < сума > грн.
моральну шкоду < сума > грн.