Справа №2а- 521 /07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.10.2007року 09 год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
від позивача: представник Управління пенсійного Фонду України в Дубенському районі Полініна Г. П., що діє на підставі довіреності № 988 від 05.04.2007року
відповідач: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дубенському районі до відповідача - суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1про стягнення заборгованості по внесках на обов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 241грн. 08коп.,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач - Управління пенсійного Фонду України в Дубенському районі - звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення заборгованості по внесках на обов'язкове державне пенсійне страхування на суму 241грн. 08коп. з відповідача- суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням органу поштового зв'язку. З огляду на вказане суд вважає за можливе розглянути даний позов за відсутності відповідача.
Позивач у судовому засіданні надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена в позовній заяві. Нових доказів позивач суду не надав.
Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані .
Письмових клопотань від учасників судового процесу щодо здійснення технічної фіксації судового процесу не надходило.
роз'яснено право заявляти відвід суду згідно ст.30 КАСУ, а також роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст.49, 51 цього Кодексу. Пам'ятка про права та обов'язки учасникам судового процесу надсилалася засобами поштового зв'язку.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення , дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення
Відповідач - суб'єкт підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1є платником страхових внесків, збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та є страхувальником в розумінні Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За змістом статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані своєчасно нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду.
Відповідач заборгував органу пенсійного фонду 241грн. 08коп.. - страхових внесків за травень 2007 року, що підтверджується копіями розрахунків за травень, червень 2007року, які відповідач власноруч склав та подав до органу пенсійного фонду (а.с.4,5) та розрахунком заборгованості Відповідача (а.с.10).
Позивачем для відповідача, відповідно до вимог статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" вручено вимоги (а.с.6-9), які на момент подання адміністративного позову не задоволені та останнім у встановленому законом порядку не оскаржувалися, а відтак є чинними та такими, що обґрунтовують факт узгодження недоїмки і є підставою для задоволення вимог позивача.
Відповідно до абзацу 8 пункту 3 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Доказів понесення судових витрат позивачем не надано. Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити
Присудити до стягнення з відповідача - суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, НОМЕР_1, розрахунковий рахунок НОМЕР_2в КБ "Надра", МФО НОМЕР_3) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дубенському районі (35600, Рівненська область, м.Дубно, вул.Шевченка,27, 22555282, розрахунковий рахунок 256053014367 у ВАТ "Державний ощадний банк" м.Дубно, МФО 333368) 241(двісті сорок однієї) грн. 08 (вісім) коп. заборгованості по внесках на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: С.М.Шевчук
Повний текст постанови складено та оголошено 23.10.2007 року.
Постанова не набула законної сили.
Суддя С.М.Шевчук