Справа № 3-1222/10 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2010 р. Центрально – Міський районний суд м. Макіївки Донецької області у складі
Головуючого судді Мироненко В.В.
при секретарі Котеньової Ю.Б.
за участю правопорушника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Макіївці матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженця м. Макіївка, Донецької області, громадянина України, с середньо- технічною освітою, одруженого, який має малолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_3,
працюючого машинистом тепловоза у цеху ЖДЦ на заводі ЯКХЗ,
який зареєстрований та мешкає за адресою: Донецька область, м.Макіїївка-39,
вул. Юності, буд. 20 а.
за ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
07.09.2010 року о 17 год.55 хв. у місті Макіївці на перехресті вул. 50 років СРСР - вул. Советської , порушник ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом мопедом «Кануни», без дн, не виконав вимогу працівника ДАЇ про зупинку, чим ОСОБА_1 порушив п. 2.4 ПДР України, та скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст. 122-2 КпАП України.
Правопорушник ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину за ст. 122-2 КпАП України не визнав, та при цьому показав, що дійсно 07.09.2010 р. о 17-50 год. він керував мопедом «Кануни», без дн, та рухаючись по вул. 50 років СРСР , що в м. Макіївці, його різко підрізав автомобіль, без опізнювальних знаків, та з нього вийшов працівник ДАЇ Козлітін О.О., який став стверджувати, що начебто він не виконав його вимогу, як працівника ДАЇ про зупинку, та не зупинився, а поїхав далі. Однак йому ніхто не подавав ніяких сигналів про зупинку, тому він і не зупинявся, і він не бачив працівників ДАї
Також вважає, що якщо він не скоїв ніякого правопорушення, то у інспекторів ДАЇ не було підстав для його переслідування, та таким чином, як він вважає, працівники ДАЇ порушили наказ МВС № 111 від 27.03.20-009 р. п. 17.4.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 показав, що 07.09.2010 р. о 17-50 год, він разом із інспектором Лопатецьким С.Г. несли службу по охороні дорожнього руху, та знаходились на перехресті вул. 50 років СРСР - вул. Советської, що в м. Макіївці, десь о 17-50 год. мимо них проїхав на мопеді чоловік, який був без шлему, як пізніше він дізнався, що це був ОСОБА_1, якому він жезлом та свистком подав сигнал про зупинку, однак ОСОБА_1 показав йому непристойний жест рукою, та зазначив, що він дуже поспішає,і не може зупинитися, при цьому прибавив швидкості, та поїхав далі. Після цього він сів у автомобіль, яким керував його знайомий ОСОБА_3, та наздогнав ОСОБА_1. Коли той зупинився, то він , йому представився,показав своє посвідчення, а потім пояснив причину, по якій він його зупинив, після чого запропонував ОСОБА_1 проїхати з ним до його напарника ОСОБА_5, для складання протоколу, та десь через 15 хвилин ОСОБА_1 приїхав до них, де він в присутності нього склав адміністративний протокол, з яким ОСОБА_1 ознайомився. Також показав, що другий свідок ОСОБА_6 був записаний в якості свідка, оскільки ОСОБА_5 його напарник в цей час складав відносно нього адміністративний протокол за адміністративне правопорушення, та він також бачив, що ОСОБА_1 не відреагував на його вимогу про зупинку.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_5 дав аналогічні показання, що і допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_4
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 показав, що 07.09.2010 р. десь о 17-50 г. знаходився на своєму особистому автомобілі, на перехресті вул. 50 років СРСР - вул. Советської , та спілкувався з інспектором ДАЇ ОСОБА_4, де в цей час проїхав чоловік без шлему на мопеді, на сигнал інспектора Козлітіна В.П. про зупинку, подану ім жезлом та свистком, останній не отреагував, а махнув рукою, та сказав, що не має часу на зупинку, так як поспішає. Після цього, на прохання інспектора Козлітіна В.П., він на своєму автомобілі наздогнав ОСОБА_1, та йому було запропоновано повернутися, де буде складений протокол, на що останній погодився.
Суд, вислухав, правопорушника ОСОБА_1, та свідків, вважає, що ОСОБА_1 який 07.09.2010 р. керував транспортним засобом, були порушені вимоги п.2.4 ПДР України, і він скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-2 КпАП України, при цьому суд, виходить з наступного.
Так, відповідно до Правил дорожнього руху України , г, мопед – є двоколісним транспортним засобом, що має двигун з робочим об»ємом до 50 куб. см.
Відповідно до п.2.4 ПДР України , встановлено, що на вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також передати для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1; і дати можливість перевірити технічний стан, номера агрегатів та комплектність транспортних засобів; та дати можливість оглянути транспортний засів у відповідності з законодавством при наявності на це законних підстав.
Цей пункт 2.4 ПДР України , є безумовним і повинен виконуватися всіма водіями транспортних засобів,в тому числі і водієм ОСОБА_1
При цьому, суд, вважає , що доводи порушника ОСОБА_1, про те що він не бачив інспектора ДАЇ взагалі, як і не бачив його вимогу про зупинку, не знайшли свого підтвердження, так як вони спростовуються всіма доказами зібраними по цій справі, а саме поясненнями свідків ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_5, які зазначили , що після того, як інспектор ДАЇ ОСОБА_4. подав сигнал про зупинку, то ОСОБА_1 показав йому непристойний жест рукою, та при цьому сказав, що він поспішає та в нього немає часу на зупинку, які були очевидцями цього порушення, та їх поясненням суд довіряє та кладе у основу постанови.
Доводи ОСОБА_1, що інспектором ДАЇ - ОСОБА_4, були порушені вимоги наказу МВС № 111 від 27.03.2009 р., так як він не мав право його переслідувати, а тому він не може бути притягнений до адміністративної відповідальності , не можуть бути взяті судом до уваги, так як порушення працівником ДАІ відповідного наказу МВС , не звільняє порушника ОСОБА_1 від відповідальності за скоєне ним адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-2 КпАП України.
Суд, дослідивши матеріали справи, та вислухавши пояснення правопорушника, та свідків, вважає факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КпАП України доведеним, а тому правопорушник підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
При призначенні міри адміністративного стягнення суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, який працює, має на утриманні неповнолітню дитину, а також з метою виховання його в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання виникненню нових правопорушень, як ним самим, так і іншими особами, вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
На підставі викладеного та керуючись ст. 122-2 , ст. ст. 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-2 КпАП України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 187 грн. (сто вісімдесят сім гривен).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Донецької області через місцевий суд, який виніс постанову, або в порядку ст. 290 КпАП України.
Суддя В. В. Мироненко
- Номер: 3-1222/10
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-1222/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Мироненко Віктор Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.08.2015
- Дата етапу: 31.08.2015