Судове рішення #11921634

Справа № 2-1815/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 05 листопада 2010 р. Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого – судді Дрішлюка А.І.,

при секретарі судового засідання – Алманової І.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_10 третя особа – Малиновський РВ ОМУ УМВС України в Одеській області про зняття з реєстрації місця проживання, -

ВСТАНОВИВ:

До Малиновського районного суду м. Одеси звернулася ОСОБА_1 до ОСОБА_10 третя особа – Малиновський РВ ОМУ УМВС України в Одеській області, про зняття з реєстрації місця проживання. Свої вимоги позивач обґрунтовувала тим, що є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності № 3 – 2725, видане приватним нотаріусом Мізрахі Е.В. від 03.07.2010 року. Позивач зазначає, що в квартирі АДРЕСА_1 зареєстрована її племінниця ОСОБА_8 ОСОБА_1 як власник квартири не бажає, щоб у її квартирі була зареєстрована ОСОБА_9, яка фактично не проживає в даній квартирі з квітня 2010 року. Тому позивач просить зняти ОСОБА_3 з реєстрації постійного місця проживання за адресою:  АДРЕСА_2 визнати втратившою право користування ОСОБА_3 квартирою за адресою: АДРЕСА_3

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

19.08.2009 року до Малиновського районного суду м. Одеси звернулася ОСОБА_2 з позовною заявою до ОСОБА_2 до ОСОБА_5, ОСОБА_10 третя особа – Малиновський РВ ОМУ УМВС України в Одеській області, про виселення, зняття з реєстрації місця проживання. Свої вимоги позивачка обґрунтовувала тим, що є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності № 6441 від 03.12.1998 року, зареєстрованого ОМБТІ та РОН № 359 стр. 13 кн. 30. Позивачка зазначала, що згідно довідки № 171 від 14.07.2009 року, виданої ЖБК „Моряк -8”,  в квартирі  АДРЕСА_1 проживають та зареєстровані її син - ОСОБА_6, невістка - ОСОБА_5, онучка - ОСОБА_8 На підставі того, що невістка та онучка вели себе агресивно, не сплачували комунальні платежі, позивачка просила виселити їх з квартири та зняти реєстрації.

ОСОБА_5 19.10.09 подала до суду заяву, в якій позовні вимоги ОСОБА_2 визнавала в повному обсязі.

21.01.2010 року до Малиновського районного суду м. Одеси надійшла заява від ОСОБА_1 про залучення її до участі у справі в якості  правонаступника у зв’язку з тим, ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач ОСОБА_2 померла, про що свідчить Свідоцтво про смерть Серія НОМЕР_1 від 28.12.2009 року. Позивач залишила заповіт, від 18.07.2008 року, в якому заповіла все своє майно, і зокрема, квартиру АДРЕСА_1  ОСОБА_4 ОСОБА_1 просила зупинити провадження по справі до моменту прийняття нею спадщини. Ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від 27.01.2010 року провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_5, ОСОБА_10 третя особа – Малиновський РВ ОМУ УМВС України в Одеській області про виселення та зняття з місця реєстрації – зупинено строком на 6 місяців. Ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від 05.07.2010 року провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_5, ОСОБА_10 третя особа – Малиновський РВ ОМУ УМВС України в Одеській області про виселення та зняття з місця реєстрації було відновлено.

27.10.2010 року до суду надійшла заява ОСОБА_4 про те, що вона позовні вимоги ОСОБА_1 визнає в повному обсязі. 4.11.2010 року позивач ОСОБА_1 подала до суду уточнену позовну заяву про визнання втратившим право користування та зняття з реєстрації місця проживання, в якій просила визнати втратившою право користування ОСОБА_3 квартирою за адресою: АДРЕСА_3 та зняти з реєстрації постійного місця проживання ОСОБА_3 за адресою : АДРЕСА_3

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, суд виходить з наступного. Згідно зі ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.  Згідно зі ст. 317 ЦК України власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном. Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 319 ЦК України, в ласник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Відповідно до ч. 1 ст 383 ЦК України, власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва. Відповідно до ч. 1 ст. 405 ЦК України, члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. Згідно з ч. 2 ст. 406 ЦК України, сервітут (право користування чужим майном – жилим приміщенням) може бути припинений за рішенням суду на вимогу власника майна за наявності обставин, які мають істотне значення. Згідно зі ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Враховуючи те, що з квітня 2010 року  ОСОБА_9 фактично не проживає  у квартирі за адресою: АДРЕСА_3, позовні вимоги ОСОБА_1 визнає в повному обсязі, в власник майна наполягає на тому щоб припинити користування спірним майном, суд задовольняє вимоги позивача та припиняє право користування відповідачкою спірного жилого приміщення.

Відповідно до абзацу 6 ч.1 ст.3 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, реєстрація - це внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації. Тобто правовою підставою для перебування на реєстраційному обліку є проживання чи перебування в житлі за певною адресою. Згідно зі ст. 6 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Згідно зі ст. 217 ЦПК України суд,  який  ухвалив  рішення,  може визначити порядок його виконання,  вжити заходів  для  забезпечення  його  виконання,  про  що  зазначає  в рішенні. Згідно зі ст. 7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” зняття з  реєстрації  місця  проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи,  запиту  органу  реєстрації  за новим  місцем  проживання  особи,  остаточного  рішення  суду (про позбавлення  права  власності  на  житлове  приміщення  або  права користування   житловим   приміщенням,   визнання  особи  безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть. Таким чином, рішення суду по справі про задоволення позову після  набуття ним законної сили є підставою для скасування реєстрації відповідача за вищевказаною адресою.

На підставі викладеного, керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 16, 317, 319, 321, 383, 405, 406 ЦК України, ст.ст. 6,7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”,  ст.ст. 10, 60, 61, 74, 130, 208, 209, 212, 213-215 ЦПК України, СУД –

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_9 до ОСОБА_5   Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку – задовольнити.

Визнати ОСОБА_6 втратившою право користування квартирою АДРЕСА_3  

Встановити порядок виконання рішення, визначивши, що це рішення у разі набрання ним законної сили є підставою для Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області для зняття з реєстраційного обліку ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_4  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення апеляційної скарги.


          ГОЛОВУЮЧИЙ                                                     А.І. ДРІШЛЮК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація