Судове рішення #11921868

                                                                                                      №2-4040/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 04 листопада 2010 року, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:

головуючого         – судді Бондар Я.М.,

при секретарі                   – Джемерчук  О.В.,

за участі представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в м. Кривому Розі, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

Позивач звернувся до суду с даним позовом, з якого вбачається, що  сторони знаходяться у шлюбі з 1964 року, зареєстрованому в відділі РАГСу Тернівського райвиконкому. Сторони припинили подружні через суттєві суперечки та непорозуміння між ними. Від шлюбу мають двох повнолітніх дітей. Подружні відносини між сторонами припинилися з 1997 року, спільне господарство вони не ведуть, тому позивач вважає, що сім’я розпалася остаточно та поновленню не підлягає, і просить суд даний шлюб розірвати.

Позивач позов підтримав, пояснив що вони з дружиною не живуть разом більше 13 років  примирення між ними неможливе, вони із відповідачкою не спілкуються. Пояснив, що йому необхідно оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, а для цього необхідно подати документи про доходи і відповідачки, яка рахується його дружиною, хоча вони не проживають разом вже більше 13 років.

Представник позивача позов підтримала.

Відповідачка проти розірвання шлюбу заперечила, зазначила, що вони практично ніколи не жили з позивачем, просила відкласти розгляд справи, не пояснюючи чому.

    Суд, вислухавши  сторони, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню за наступних підстав.

     Так, сторони фактично припинили шлюбні відносини 13 років назад, спільного господарства не ведуть, неповнолітніх дітей не мають.

      Щодо порушеного відповідачкою питання про надання сторонам строку для примирення суд не вбачає можливості надати такий строк з огляду на наступне.

      Відповідно статті 111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Суд вважає, що строк для  примирення може бути призначений лише тоді, коли збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є морально-правовою основою шлюбу.

      Як зазначив позивач та не заперечила відповідачка у судовому засіданні, протягом останніх 13 років вони не проживають разом та не спілкуються, мали неприязні відносини, жодних кроків до налагодження стосунків відповідачкою вчинено не було, позивача проти примирення категорично заперечує. Отже суд не вправі примусити позивача зберегти шлюб із відповідачкою.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 110-112 СК України, ст. ст. 7, 8, 10, 11, 60, 212- 218, ЦПК України, суд, –

В И Р І Ш И В:

Шлюб, зареєстрований 08.02.1964 року, в відділі РАГСу Тернівського райвиконкому за №13, між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розірвати.

Прізвище відповідачки після розірвання шлюбу за її вибором - ОСОБА_2.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення або отримання копії рішення особами, які не були присутні під час його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скарги не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

   Дане рішення суду, після набрання законної сили є документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу.

Суддя                               Бондар Я.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація