Судове рішення #11923489

                    Справа № 2-902/2010  

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

            11 листопада 2010 року                                                                 смт. Оржиця

Оржицький районний суд Полтавської області у складі: судді Маліченка В.В., при участі секретаря судового засідання Ворони І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В:

            28 жовтня 2010 року ОСОБА_1, звернувся до суду із вказаним позовом.

В позові  зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько, ОСОБА_3, який проживав у АДРЕСА_1. Він та відповідач є спадкоємцями першої черги за заповітом.  Після  смерті батька залишилося спадкове майно у вигляді житлового будинку з господарськими спорудами за цією ж адресою.

Він фактично прийняв спадщин, оскільки постійно проживав із своїм батьком до дня його смерті.

 В нотаріальному порядку він не може оформити у спадок житловий будинок з господарськими будівлями, оскільки батько за життя не одержав правовстановлюючі документи на це домоволодіння.

 Просить визнати за ним право власності на спадкове майно у виді житлового будинку та господарських споруд за зазначеною адресою.

 В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав з тих же підстав.

 Відповідач  в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер, ОСОБА_3, про що свідчить свідоцтво про смерть НОМЕР_1, яке видане Куйбишевською сільською радою, Оржицького району Полтавської області 21 листопада 2007 року.

 Згідно заповіту, який посвідчено секретарем виконавчого комітету Куйбишевської сільської ради, Оржицького району Полтавської області 20 грудня 2001 року, заповів право на земельну ділянку ОСОБА_2, а  все інше майно ОСОБА_1

 Згідно довідки виданої виконавчим комітетом Куйбишевської сільської ради №972 від 18.10.2010 року, будинок АДРЕСА_1, належав померлому ОСОБА_3, який в ньому проживав з 1966 року по день смерті.  В будинку постійно проживали та були зареєстровані, зокрема син покійного ОСОБА_1

Отже, позивач фактично прийняв спадщину.

Згідно технічного паспорту на житловий будинок приватного житлового фонду, який виготовлено 19 жовтня 2010 року, зазначений будинок  належав  померлому ОСОБА_1

 Нотаріальна контора, своїм листом №1143 від 26 жовтня 2010 року повідомила позивачеві, що не може видати свідоцтво про право на спадщину на зазначене будинковолодіння, оскільки у нього відсутні правовстановлюючі документи на це домоволодіння.

 Суд, вивчивши та проаналізувавши докази, що є в матеріалах справи, заслухавши пояснення позивача, відповідача, приходить до висновку, що позов підлягає  задоволенню.

            Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Судом встановлено, що визнання відповідачем позову  не суперечить закону та не порушує чиї небудь права та законні інтереси.

          Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

          Відповідно до ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

          Отже із заявою про визнання права власності мають право звернутися її спадкоємці.

 

Керуючись ст.ст. 10, 11, 174, 209, 212, 214 та 215 ЦПК України, ст.ст. 25, 30, 392, 1296 ЦК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

          Визнати право власності на житловий будинок та господарські споруди, які розташовані за адресою:  АДРЕСА_1, за  ОСОБА_1, в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.  

    Рішення  суду  набирає  законної  сили  після  закінчення строку для подання апеляційної скарги,  якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не  скасовано,  набирає  законної  сили  після   розгляду справи апеляційним судом.

       

        Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції.

       Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                  ______________________ В.В.Маліченко

                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація