Справа № 2-6917/07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
„1" жовтня 2007 р.
Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого - судді Дрішлюка А.І.,
при секретарі судового засідання Іскрич В.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
В Малиновський районний суд м. Одеси з позовною заявою про розірвання шлюбу звернулася ОСОБА_1. Посилаючись на те, що сімейне життя між сторонами не склалося, проживають вони з відповідачем роздільно, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу вона вважає неможливим, позивачка просить суд постановити рішення, яким розірвати зареєстрований шлюб з відповідачем ОСОБА_2.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, розглянувши й дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
7.08.1993 року між позивачкою і відповідачем був зареєстрований шлюб, про що зроблено актовий запис під № 608 від 7.08.1993 року Малиновським відділом реєстрації актів цивільного стану м. Одеси.
У шлюбі народилися дві доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які мешкають з позивачкою.
Позивачка у судовому засіданні підтвердила, що сімейне життя між сторонами не склалося. На даний момент проживають окремо.
Згідно зі ст. 24 СК України шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім’ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Шлюб може укладатися тільки при вільній і повній згоді сторін, що одружуються.
При дослідженні судом фактичних взаємин між сторонами дійсних причин розірвання шлюбу встановлено, що подальше спільне життя чоловіка й дружини та збереження шлюбу буде протирічити інтересам чоловіка та дружини, а також інтересам неповнолітніх дітей. Відповідно до ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Тому суд задовольняє позовні вимоги позивача про розірвання шлюбу.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 174, 209, 212, 224-255 ЦПК України, ст. ст. 3, 15, 24 Сімейного кодексу України, СУД -
ВИРІШИВ:
Шлюб, зареєстрований 7.08.1993 року Малиновським відділом реєстрації актів цивільного стану м. Одеси, актовий запис під № 608, між ОСОБА_1 (до шлюбу - ОСОБА_1) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито у розмірі 17 гривень.
Від сплати держмита при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_1 (до шлюбу - ОСОБА_1) ОСОБА_1 звільнити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.