Судове рішення #1194612

 

 

Справа 2-а-13395/07

         

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          

           «15» жовтня 2007року                                                                                  м. Вінниця

 

Вінницький окружний адміністративний суд     

            в складі:

            головуючого: судді Гонтарука В.М.

            при секретарі Буряк Л.А.

 

             представник позивача Хоменко І.В. в судове засідання не з’явилась, однак надала суду клопотання щодо розгляду справи за її відсутності.           

представник відповідача в судове засідання не з’явились. Про час, дату та місце судового засідання повідомлені завчасно та належним чином. Причини неявки суду невідомі.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративну справу за Немирівського районного центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра» про стягнення коштів та заборгованості по сплаті страхових внесків, суд –

 

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов  Немирівського районного центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра» про стягнення коштів та заборгованості по сплаті страхових внесків.

Позов мотивовано тим, що Немирівський районний центр зайнятості, як робочий орган виконавчої дирекції Фонду, який має повноваження щодо збору страхових внесків та відповідно до плану проведення перевірок, відповідно до плану проведення перевірок здійснив перевірку СВАТ «Довіра»щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків до Фонду.

На початок перевірки 01.07.2007 року заборгованість за СВАТ «Довіра»складала 5885,69грн., в т.ч. прострочена – 3356,36грн.

Перевіркою встановлена заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 20439,35грн., в т.ч. прострочена – 11806,50грн., за що нараховано пеню в розмірі 982,86 грн. За результатами перевірки складено акт №59 від 25.07.2007 року,  в якому зазначено термін для добровільної сплати коштів на рахунок Немирівського районного центру зайнятості.

Однак, товариством кошти добровільно не сплачено, Немирівський районний центр зайнятості звернувся до суду щодо стягнення коштів на суму 12789,36грн.

Представник позивача Хоменко І.В. в судове засідання не з’явилась, однак надала суду клопотання щодо розгляду справи за її відсутності. При цьому, в письмовій заяві, що надану суду в попередньому судовому засіданні позов підтримала та просила його задоволити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином – ухвалою суду та повісткою від 06.09.2007р., про що підтверджується витягом з реєстру суду відправлених повідомлень.  В судове засідання 15.10.07 відповідач не з'явився повторно. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений судовою повісткою. Факт вручення судової повістки відповідачу підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №637722 від 23.09.2007 року. Отже, судом вжито всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту, своїх прав та інтересів. Однак, відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Таким чином, суд прийшов до висновку, що відповідач, який належним чином повідомлений, умисно ухилився від представництва в судовому засіданні.

На підставі вищенаведеного, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали адміністративної справита надані докази, судом встановленонаступне.

Відповідно до Закону України від 02.03.2000р. №1533-Ш «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон), всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) починаючи з 01.01.2001 року повинні сплачувати внески до Фонду  загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) за займаних працівників у порядку і в розмірах, передбачених цим Законом. Відповідно до вищевказаного Закону Фонд є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується. При цьому, Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N955 «Про організаційні заходи щодо запровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадокбезробіття» передбачено, що, у зв'язку з ліквідацією державного фонду сприяння зайнятості населення, з 1 січня 2001 р. кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування  на   випадок  безробіття, а  також  суми, одержані   внаслідок погашення заборгованості із збору на соціальне страхування на випадок безробіття та інших боргів до державного  фонду   сприяння   зайнятості   населення, зараховуються на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Згідно зі ст. 12 Закону №1533-Ш виконавчим органом Фонду є Виконавча дирекція Фонду, яка діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, які, зокрема, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Довіра», с.Н.Кропивна, Немирівського району, Вінницької областіє платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Немирівський районним центром зайнятості – робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, який має повноваження щодо збору страхових внесків, здійснив перевірку відповідача щодо правильності ним нарахування, своєчасності і повноти перерахування внесків до Фонду.  Перевіркою встановлено заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 20439,35 грн., в т.ч. прострочена – 11806,50грн.

Відповідно до Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. №339, Фондом нарахована пеня на суму 982,86грн.

За наслідками перевірки працівниками центру зайнятості складено акт №59 від 25.07.2007 р., світлокопія якого долучена до матеріалів справи, з яким погодився відповідач, підписавши його. Вказаний акт був засвідчений як позивачем, так і відповідачем. Однак, заборгованість в добровільному порядку товариством не погашена.

В силу ст.ст. 38, 39 Закону №1533-Ш,  роботодавець  несе  відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Строк давності у разі стягнення страхових внесків,  пені, та фінансових санкцій, передбачених ст. 38, не застосовується.

Спори, що виникають із правовідносин за Законом №1533-Ш, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до  ст. ст. 11, 71  Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення,  а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному,  повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи, що на день розгляду справи відповідач доказів в спростування позовних вимог  не  надав, боргу не сплатив,  суд  дійшов  висновку,  що  позов  є  обґрунтованим,  а  тому  підлягає задоволенню з урахуванням норм статті 94 КАС України.

Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 185, 186, 254, 255 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра», с.Н.Кропивна, Немирівського району, Вінницької області,на користь Немирівського районного центру зайнятості кошти 12789,36грн., в тому числі: заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 11806,50грн. тапеню в розмірі 982,86 грн., що виникли станом на 01.07.2007 року.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

                                     

    

Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація