Судове рішення #1194621

 

                                                 ПОСТАНОВА                      Справа   №2-а-13392/07         

  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

«16» жовтня 2007року                                                                                           м. Вінниця

 

Вінницький окружний адміністративний суд     

            в складі:

головуючого: судді Гонтарука В.М.

при секретарі Буряк Л.А.

 

за участю представника позивача Горобця Ю.С.

 

            представник відповідача в судове засідання не з’явився. Про час, дату та місце судового засідання повідомлений завчасно та належним чином. Причини неявки суду невідомі.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративну справу  за позовом Управління пенсійного фонду України у Шаргородському районі до фермерського господарства «Коло Мир» про стягнення заборгованості, суд  -

 

ВСТАНОВИВ:

Управлінням пенсійного фонду України у Шаргородському районі заявлено позов до фермерського господарства «Коло Мир» про стягнення заборгованості в сумі 170,00 грн.

Позов мотивовано тим, що ФГ «Коло Мир», в порушення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за червень місяць 2007 року не подано звітності до Пенсійного фонду України. За неподання розрахунку сум страхових внесків, відповідно до ст. 106 вищеназваного Закону, передбачено накладення штрафу у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На підставі вищенаведеного, позивачем було прийнято рішення №191 від 27.07.2007 року про накладення штрафу у розмірі 170,00 грн. Вказане рішення було направлено на адресу відповідача, яке господарство отримало 08.08.2007 року.

Дане рішення відповідачем не оскаржувалось, при цьому кошти не сплачені. Таким чином за ФУ  «Коло Мир» рахується борг у розмірі 170,00 грн. за неподання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Тому, Управління пенсійного фонду України у Шаргородському районі, згідно своїх повноважень, звернулось до суду про стягнення боргу.

Представник позивача в судовомі засіданніпозов підтримав в повному обсязі  та просив його задоволити, обґрунтовуючи свої вимоги, обставинами, що викладені в позовній вимозі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином – ухвалою суду та повісткою від 06.09.2007р. Факт вручення ухвали та судової повістки відповідачу підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №629633 від 10.09.2007 року. В судове засідання 15.10.07 відповідач не з'явився повторно. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений судовою повісткою, про що підтверджує витяг з реєстру суду відправлених поштових повідомлень. Отже, судом вжито всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту, своїх прав та інтересів. Однак, відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Таким чином, суд прийшов до висновку, що відповідач, який належним чином повідомлений, умисно ухилився від представництва в судовому засіданні.

Представником позивача в судовому засіданні заявлено клопотання про розгляд справи за наявними матеріалами, так як вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про час і місце слухання.

На підставі вищенаведеного, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши надані докази, судом встановленонаступне.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року (далі - Закон № 1058- IV).

Згідно положень ч. 2 ст. 5 Закон №1058- IV, виключно цим законом визначаються принципи та структура системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а також платники страхових внесків.

Статтею 15 вищевказаного Закону передбачено, що платники внесків є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору ( контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цивільно-правового характеру.

Фермерське господарство «Коло Мир» зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України у Шаргородському районі платником страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п.4 ст.17 Закону України №1058-1У всі страхувальники зобов’язані подавати до органів Пенсійного фонду України звітність, що також передбачено п.11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.004 року №64/8663 (далі Інструкція).

Розрахунки подаються платниками для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Судом встановлено, щов порушення вимог п.4 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», фермерським господарством «Коло Мир» за червень місяць 2007 року не подано звітності до Пенсійного фонду України.

В силу п.5 ч.9 статті 106 Закону №1058- IV та п.9.3.5. Інструкції, за неподання розрахунку сум страхових внесків до пенсійного фонду України передбачена відповідальність шляхом накладення штрафу у розмірі не менше 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.  

На підставі вищевказаних положень, Управлінням пенсійного фонду України у Шаргородському районі було прийнято рішення №191 від 27.07.2007 року про накладення штрафу у розмірі 170,00 грн. Вказане рішення було направлено на адресу відповідача, яке господарство отримало 08.08.2007 року.

 

 

 

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач протягом 10-ти робочих днів після отримання  даного рішення, його не оскаржив, але кошти не сплатив.

Таким чином, за ФГ «Коло Мир» залишається борг у розмірі 170,00 грн. за неподання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державна пенсійне страхування.

 В силу ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги  та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи, що на день розгляду справи відповідач доказів в спростування позовних вимог  не  надав, боргу не сплатив,  суд  дійшов  висновку,  що  позов  є   обґрунтованим,  а  тому  підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 70, 71, 79, 86, 112, 158, 163, 167, 254, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

 

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Фермерського господарства «Коло Мир» на користь Управління пенсійного фонду України у Шаргородському районі  борг у розмірі 170,00 грн.

Копію постанови направити відповідачу.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

                               

      

 

      Суддя:

 

      

 

 

 

                                                           

 

 

                                                                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація