№ 2-2004/2007 p.
РІШЕННЯ
іменем України
26 грудня 2007 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області в складі: головуючого судді Мар’єнко Л.М.
при секретарі Голубєвій Ю.В. розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Задінецької сільської ради Зміївського району Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Задінецької сільської ради Зміївського району Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3, після її смерті спадщину прийняв батько, шляхом користування та володіння спадковим майном. За життя батько зробив заповіт, яким все своє майно заповів позивачу. ІНФОРМАЦІЯ_2 батько позивача помер, але позивач у зв’язку з необізнаністю з вимогами чинного законодавства щодо прийняття спадщини, пропустив строк для звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, тому ОСОБА_1 просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.
В попередньому судовому засідання позивач наполягав на задоволенні позовних вимог, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини в дава місяці.
Представник відповідача Задінецької сільської ради Зміївського району Харківської області у попереднє судове засідання не з’явився, голова Задінецької сільської ради надав суду заяву про визнання позову і розгляд справи за відсутності їх представника.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4, який був батьком ОСОБА_1.
За життя ОСОБА_4 заповів все своє майно, де б воно не знаходилось, з чого б воно не складалося заповів ОСОБА_1, що підтверджується заповітом посвідченим 17 травня 2005 року приватним нотаріусом. Зміївського районного нотаріального округу Харківської області ОСОБА_5
З акту, складеного представниками Задінецької сільської ради Харківської області та довідки виконавчого комітету Задінецької сільської ради Харківської області за № 763 від 31.08.2006 року вбачається, що ОСОБА_1 постійно з квітня 2005 року проживав зі своїм батьком ОСОБА_4 по день його смерті у АДРЕСА_1. ОСОБА_1 фактично прийняв спадщину, після померлого 28.05.2005 року батька ОСОБА_4, так як проживав АДРЕСА_1, користувався його особистими речами, робив поточний ремонт у будинку і користувався присадибною земельною ділянкою.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Оцінивши докази по справі, вислухавши пояснення позивача, дослідивши докази по справі, суд дійшов висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 212, 130, 174, 213, 214, 215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в 2 (два) місяці для подачі заяви до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4, який був його батьком, починаючи з моменту набрання чинності цим рішенням.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області.