Справа № 2-о-234/2007 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2007 року Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
у складі : головуючого: судді - Ткаченко Н.В.
при секретарі - Омарбековій І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 /заінтересовані особи: відділ РАГС Жовтневого району м. Дніпропетровська, ОСОБА_2, ОСОБА_3/ про надання права на реєстрацію шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
17 вересня 2007 року ОСОБА_1 звернулася в Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська із заявою про скорочення шлюбного віку й надання права на реєстрацію шлюбу із ОСОБА_4.
У заяві і у судовому засіданні ОСОБА_1 посилалася на те, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1. На цей час їй виповнилося тільки 16 повних років. У заявниці і ОСОБА_4 склалися фактичні шлюбні відносини, так ОСОБА_1 чекає дитину від ОСОБА_4 і бажає зареєструвати з ним шлюб. Станом на 10 вересня 2007 року строк вагітності ОСОБА_1. становить 24 тижня, вагітність вона бажає зберегти. Заявниця навчається на 2-му курсі у ПТУ № 65 та на даний час проживає у своїх батьків і знаходиться на їх утриманні.
У заяві ОСОБА_1 також вказувала на те, що ніяких перешкод для укладення шлюбу між ними немає, вони не є родичами, її батьки не заперечують проти укладення шлюбу, ОСОБА_4 у цей час із ким-небудь іншим у шлюбі не перебуває, має середньо-спеціальну освіту, працює, отримує заробітну плату - 1200грн., просила її заяву задовольнити й надати їй право на реєстрацію шлюбу із ОСОБА_4, знизивши тим самим шлюбний вік.
Представник заінтересованої особи: відділу РАГСа Жовтневого району м. Дніпропетровська, будучи сповіщеним про день і час розгляду справи в суді, у судове засідання не з'явився. У справі є розписка, в якій представник заінтересованої особи просив суд розглянути справу у відсутності їхнього представника (а.с. № 9).
За такими обставинами суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відділу РАГСу Жовтневого району м. Дніпропетровська.
Заінтересована особа: ОСОБА_2, що є матір'ю ОСОБА_1., підтвердила обставини, на які посилався заявниця, період брачно-сімейних відносин з ОСОБА_4, вказавши зі своєї сторони, що ОСОБА_1 бажає укласти з ним шлюб і створити родину, народити дитину, просила заяву задовольнити.
Заінтересована особа: ОСОБА_3., що є батьком ОСОБА_1., будучи сповіщеним про день і час розгляду справи в суді, у судове засідання не з'явився. У справі є розписка (а.с. № 11) та заява, в якій ОСОБА_3 просив суд розглянути справу і його відсутності, просив задовольнити заяву своєї дочки, проти реєстрації шлюбу між нею та ОСОБА_4 не заперечував.(а.с. № 12)
За такими обставинами суд вважає за можливе розглянути справу у попередньому судовому засіданні на підставі вимог ст. 130 ЦПК України.
Суд, вислухавши думку заявниці, заінтересованої особи, вивчивши матеріали цивільної справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ч.1 ст. 18 Сімейного Кодексу України кожен учасник сімейних відносин, що досяг чотирнадцяти років, має право на безпосереднє звернення до суду за захистом свого права або інтересу.
У судовому засіданні встановлено, що на момент розгляду справи ОСОБА_1. здійснилося повних 16 років, тому що датою його народження є ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. № 7), тобто остання не досягла шлюбного віку згідно норм сімейного законодавства, оскільки ч.1 ст. 22 Сімейного Кодексу України встановлено, що шлюбний вік для жінки - сімнадцять років.
Батьками заявниці є ОСОБА_2, ОСОБА_3, які підтвердили відсутність між ними й ОСОБА_4 наявності яких-небудь родинних відносин, і вказали, що задоволення заяви їхньої дочки відповідає її інтересам, вона проживає із ОСОБА_4 у фактичних шлюбних відносинах та чекає від нього дитину .
У судовому засіданні встановлено, що за станом на 10 вересня 2007 року, строк вагітності ОСОБА_1. становить 24 тижні, що підтверджується довідкою МПБ № 2 м. Дніпропетровська (а.с. № 8).
Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_1 навчається на 2-му курсі в ПТУ № 65, а ОСОБА_4 на даний час працює в ТОВ “Мушкетер” пекарем - кондитером і має заробіток у розмірі 1200 грн. в місяць.
У судовому засіданні не було добуто яких-небудь доказів, які б підтверджували наявність обставин, що перешкоджають укладенню шлюбу між ОСОБА_1 і ОСОБА_4
Згідно ч.2 ст.23 Сімейного кодексу України за заявою особи, що достигли 14 років, за рішенням суду йому може бути надане право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає його інтересам.
Оцінюючи всі докази, досліджені судом у ході судового засідання в їхній сукупності, суд дійшов висновку про те, що заява ОСОБА_1 про надання їй права, до досягнення шлюбного віку, на реєстрацію шлюбу із ОСОБА_4 відповідає її інтересам, а відповідно, підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 18, 22, 23 Сімейного кодексу України, (введеного в дію з 01.01.2004р.), ст.ст.8, 10, 11, 60, ч. 4 ст. 130, 212, 213, 214, 215, 234, 235 ЦПК України (введеного в дію з 01.09.2005р.), суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 /заінтересовані особи: відділ РАГС Жовтневого району м. Дніпропетровська, ОСОБА_2, ОСОБА_3/ про надання права на реєстрацію шлюбу - задовольнити.
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, до досягнення шлюбного віку, встановленого ст. 22 Сімейного Кодексу України, право на реєстрацію шлюбу із ОСОБА_4.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: