Справа № 2-3187\2007
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
24 вересня 2007 року Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
в складі : головуючого - судді - Ткаченко Н.В.
при секретарі - Омарбековій І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В :
16.07.2007р. ОСОБА_1. звернулася до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
В попередньому судовому засіданні 24.09.2007р. позивачка обґрунтовуючи свої вимоги посилалася на те, що 24.03.2001р. зареєструвала шлюб з відповідачем в відділі РАГС Жовтневого районного управління юстиції м. Дніпропетровська. Від даного шлюбу у сторін є син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Матеріальну допомогу на утримання своєї неповнолітньої дитини у добровільному порядку відповідач не надає. З урахуванням викладеного, просила суд стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі ¼ всіх видів заробітку (доходу) та винести рішення в попередньому судовому засіданні.
Відповідач у судовому засіданні проти позову не заперечував. Батьківство не оскаржував.
Таким чином, суд вважає за можливе на підставі ч. 4 ст. 130 ЦПК України ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є відповідач (а.с. № 4).
Неповнолітня дитина мешкає зі своєю матір'ю ОСОБА_1., знаходиться на її утриманні ( а.с. № 5). Цих обставин не заперечував і відповідач у попередньому судовому засіданні.
Відповідно до ст. ст. 180, 182, 183 СК України, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, а розмір щомісячних аліментів визначається судом і в жодному разі не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 СК України.
Заяви про визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі в ході судового розгляду від сторін не надходили.
Згідно ст. 181, ч. 1 ст. 191 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батьків, починаючи від дня пред`явлення позову.
За таких обставин суд вважає за доцільне стягнути з відповідача аліменти у розмірі ¼ від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 СК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі в межах платежу за один місяць.
Обговорюючи питання про судові витрати, приймаючи до уваги ті обставини, що позивачка при пред'явлені позову була звільнена від сплати судового збору та витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи, на підставі вимог ст. 88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180 - 183, ч. 1 ст. 191 СК України, ст. ст. 8, 10, 11, 60, 88, ч.4 ст. 130, 212-215, п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Дніпропетровська, аліменти на утримання його неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею повноліття, в розмірі 1\4 від всіх видів заробітку ( доходу) боржника, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, стягуючи аліменти на користь матері дитини ОСОБА_1, починаючи стягнення з дня пред'явлення позову, а саме з 16.07. 2007р.
Рішення у межах суми платежу за один місяць - допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн. (п'ятдесяти однієї грн.) та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп. ( сім гривень п'ятдесят копійок.)
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Н.В.Ткаченко