Справа № 2- 3131\2007
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2007 року Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
в складі : головуючого - судді - Ткаченко Н.В.
при секретарі - Омарбековій І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В :
09.07.2007р. позивачка звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу.
У позовній заяві й у судовому засіданні позивачка в обґрунтування своїх позовних вимог посилалася на те, що вони з відповідачем зареєстрували шлюб 02.09.1995року у Самарській сільраді Петропавлівського району Дніпропетровської області. Від даного шлюбу сторони мають неповнолітніх синів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3. Шлюбні відносини з відповідачем припинилися з жовтня 2001р. Причиною припинення шлюбних відносин стала відсутність взаєморозуміння в родині, різні погляди з питань ведення господарства, виховання дітей, зловживання відповідачем алкогольними напоями, через що в родині виникали конфлікти. Сторони хоча й проживають разом, проте не ведуть спільного господарства, не мають спільного бюджету. Позивачка вважає, що родина розпалася остаточно і не може бути відновлена. Просила не надавати строк на примирення, шлюб розірвати та винести по справі заочне рішення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи є розписка ( а.с. № 14), про причини не явки суд не сповістив.
Таким чином, відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України, суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності відповідача та винести по справі заочне рішення.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що спільне життя сторін не склалося через відсутність в родині взаєморозуміння з питань ведення господарства, виховання дітей, зловживання відповідачем алкогольними напоями, через що в родині виникали конфлікти. Сторони хоча й проживають разом, мають роздільний бюджет, спільне господарство не ведуть, не підтримують подружніх відносин з жовтня 2001р.
У відповідності зі ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним з подружжя.
У відповідності зі ст. 112 Сімейного Кодексу України, при розгляді справи про розірвання шлюбу суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини й інших обставин життя чоловіка і жінки. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам дітей, що мають істотне значення.
З огляду на вищевикладене і приймаючи до уваги те, що шлюбні відносини між сторонами по даній справі припинені більше шести років тому і з цього часу більше не відновлювалися, суд дійшов висновку про те, що родина сторін розпалася остаточно, відновлення бути не може, і шлюб підлягає розірванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 8, 10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд , -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 02.09.1995р. в Самарській сільраді Петропавлівського району Дніпропетровської області, під актовим записом № 8 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які мають неповнолітніх синів ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 - розірвати.
Стягнути при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС у доход держави з ОСОБА_2- 17 гривень, звільнивши ОСОБА_1 від несення судових витрат
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. В разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України, а саме заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя : Н.В.Ткаченко