Судове рішення #11960515

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ


Справа № 22ц-7073/2010 Головуючий по 1 інстанції

Категорія –на ухвалу Цибра Н.В.

Доповідач в апеляційній інстанції

Міщенко С.В.


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2010 р. Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючого Бурлаки В.О.,

суддів Міщенка С.В., Бондаренка С.І.,

при секретарі Голобородько С.О.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу ОСОБА_6 на ухвалу Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 04 жовтня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням,

в с т а н о в и л а :

Позивач ОСОБА_6 звернувся до суду з позовом до колишньої дружини ОСОБА_7 та дітей ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання їх такими, що втратили право на користування житловим приміщенням, посилаючись на те, що 04 жовтня 1987 року він уклав шлюб з ОСОБА_7, з 15 квітня 1991 року він являється власником будинку в АДРЕСА_1, придбаним за договором купівлі-продажу. З січня 2005 року відповідачка разом з дітьми виїхала в інше домоволодіння в с. Москаленки і з цього часу перестали проживати в будинку по АДРЕСА_1. І просив визнати відповідачів такими, що втратили право на користування житлом та зняти їх з реєстраційного обліку.

У судовому засіданні відповідач ОСОБА_7 заявила клопотання про зупинення провадження в справі, посилаючись на те, що вона звернулась до суду з позовом до ОСОБА_6 про визнання права власності на ? частину майна, що є об'єктом права сумісної власності подружжя, в обсяг якого входить і вказаний будинок , а тому вирішення спору по суті у вищевказаній справі має значення для правильного вирішення справи, що виникає з житлових відносин..

  Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 04 жовтня 2010 року клопотання задоволено , зупинено провадження в справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням до набрання законної сили судовим рішення у справі за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_6 про визнання права власності на ? частину майна, що є об'єктом права сумісної власності подружжя.

Не погоджуючись з ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 04 жовтня 2010 року , ОСОБА_6 оскаржив її, і  в апеляційній скарзі   просить  ухвалу суду скасувати, справу направити для продовження розгляду до суду першої інстанції. При цьому апелянт мотивує свої вимоги тим, що предметом позову , поданого ним до ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 ( законний представник - ОСОБА_7) про визнання осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням, - є позбавлення житлових прав відповідачів  на  користування ними житловим будинком, який розташований в АДРЕСА_1 та належить йому на праві приватної власності згідно   типового договору купівлі-продажу будинку присадибного типу з надвірними спорудами від 15 квітня 1991 року. Предметом позову ОСОБА_7 до нього є визнання права власності на 1/2   частину майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності . У зв’язку з чим він вважає, що зазначені позови не є взаємопов'язаними, оскільки виникають з різних правовідносин і задоволення його позову у будь-якому випадку не може виключити повністю або частково задоволення позову ОСОБА_10 до нього про визнання права власності на 1/2 частину житлового будинку з надвірними спорудами по АДРЕСА_1, а тому у суду першої інстанції не було правових підстав зупиняти провадження у цивільній справі на підставі    п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України.

Перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів  апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку про  відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги.

Як вбачається з матеріалів справи ,  судом першої інстанції на підставі    п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України було зупинено провадженням цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання цих осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням до набрання законної сили рішенням по справі за цивільним позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_6 про визнання права власності на ? частину майна, що є об'єктом права сумісної власності подружжя. При цьому об’єктом поділу спільного майна подружжя в тому числі є й будинок з надвірними спорудами по АДРЕСА_1,  на ? частину якого , як об’єкт спільного майна подружжя претендує ОСОБА_7 А тому в разі задоволення її позову до ОСОБА_6   в неї виникне   право власності на ? частину  того  будинку  , якого ОСОБА_6 просить визнати ОСОБА_7  такою, що втратила право на користування ним, з усіма правами, що передбачені книгою третьою ЦК України. Тому суд правомірно постановив ухвалу про зупинення провадженням справи до вирішення вказаного спору, керуючись п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України , яка передбачає обов’язок суду зупинити провадження у справі  у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи. При цьому суд дотримався вимог закону при її постановленні.

У зв’язку з цим, розглянувши скаргу на вказану ухвалу суду першої інстанції, належить її відхилити і залишити ухвалу без змін.

Керуючись ст.303, ст.304, ст.307,   ст.312, ст.314, ст.315, ст.317, ст.319 ЦПК України, колегія суддів, -

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу  ОСОБА_6 на ухвалу Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 04 жовтня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням - відхилити.

Ухвалу Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 04 жовтня 2010 року - залишити без змін.                                

      Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але  може     бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.

      Головуючий           /підпис/

Судді             /підписи/

Згідно з оригіналом

Суддя                                                    С.В. Міщенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація