Справа № 2-1772/10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2010 року Лебединський районний суд
Сумської області
В складі: головуючого – судді Гури А.О.,
при секретарі Ткаченко Я.О.,
з участю позивачки ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лебедині справу за позовом ОСОБА_1 до Калюжненської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з вищезазначеним позовом до відповідача, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина на її ім’я .
При зверненні в нотаріальну контору з приводу отримання свідоцтва на спадщину, їй було відмовлено в прийомі документів в зв’язку з тим, що пройшов строк для прийняття спадщини. Вважаючи, що вона пропустила цей строк з поважних причин, а саме: в зв’язку з необізнаністю з порядком прийняття спадщини, просить суд винести рішення про продовження їй терміну для прийняття спадщини на три місяці.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, але надіслав до суду заяву, в якій не заперечує проти заявленого позову і просить суд розглянути справу в його відсутності.
Вислухавши позивачку, свідків та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Даний спір сіж сторонами виник з цивільних правовідносин, які регулюються ст.1272 ЦК України.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 в с. Вершина Калюжненської сільської ради Лебединського району Сумської області, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть (а. с.7).
З постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій від 23.10.2010 року (а.с.9) вбачається, що ОСОБА_1 відмовлено у прийнятті спадщини за законом в зв’язку з пропуском строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
З витягу зі спадкового реєстру (спадкові справи) № 25197986 від 03.11.2010 року (а.с. 12-14) вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилась.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтвердили, що позивачка дійсно не знала про порядок оформлення спадщини, тому і пропустила строк для подачі заяви для прийняття спадщини.
Таким чином, дослідивши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини позивачкою і вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Разом з тим, суд вважає, що сплата судового збору повинна бути віднесена за рахунок позивачки, поскільки позов витікає з спадкового права і термін для прийняття спадщини порушений самою позивачкою.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 88, 209, 213, 214, 215, 218 ЦПК України та ст. 1272 ЦК України,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Встановити додатковий строк для подачі заяви на прийняття спадщини ОСОБА_1, яка залишилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Вершина Калюжненської сільської ради Лебединського району Сумської області, терміном на три місяці після набрання чинності рішення суду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Лебединський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя Лебединського
районного суду А.О.Гура