справа № 2а-2187/2010 р.
У Х В А Л А
11 жовтня 2010 року
Буський районний суд Львівської області у складі:
головуючого-судді - Кос І.Б.,
при секретарі - Фалінська М.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Буськ справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Буської районної державної адміністрації Львівської області до відділу державної виконавчої служби Буського районного управління юстиції Львівської області про визнання протиправними дій та скасування постанов про накладення штрафу у виконавчому провадженні, -
в с т а н о в и в :
позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до відділу ДВС Буського РУЮ Львівської області про визнання протиправними дій та скасування постанов про накладення штрафу у виконавчому провадженні, стягувачем у якому виступає Юрчик Г.З.
В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що постановами відповідача від 9.08.2010 року та від 27.08.2010 року на позивача було накладено штрафи за невиконання вимог державного виконавця при примусовому виконанні рішення суду у виконавчому провадженні, стягувачем у якому виступає Юрчик Г.З., щодо нарахування та виплати їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Із вказаними постановами позивач не погоджується, вважаючи їх незаконними та необґрунтованими, оскільки ним не виконано вимог державного виконавця щодо виконання рішення суду через відсутність на це бюджетних коштів, що є, на думку позивача, поважною причиною невиконання указаних вимог.
Позивач в судове засідання не з’явився, подав суду заяву про розгляд справи у відсутності його представника.
Відповідач в судове засідання не з’явився, подав суду заяву про розгляд справи у відсутності його представника, а також письмові заперечення на позов, в яких, просить у задоволенні позовних вимог відмовити. Зокрема, зазначає, що оскаржувані постанови прийняті з дотриманням вимог Закону України «Про виконавче провадження», який надає останньому право застосовувати до боржника штрафні санкції у разі невиконання останнім рішення суду.
Дослідивши матеріали та з’ясувавши дійсні обставини справи, до початку розгляду справи по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ч. 2 ст. 18 цього Кодексу окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа.
Як убачається із адміністративного позову, останній подано Управлінням праці та соціального захисту населення Буської РДА Львівської області до відділу ДВС Буського районного управління юстиції Львівської області, де обидві сторони виступають як органи державної влади, а відтак такий спір не підсудний Буському районному суду Львівської області, а відноситься до предметної підсудності Львівського окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Крім того, як убачається з ч. 6 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 6.03.2008р. N 2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ», у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді. Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Враховуючи вищенаведене суд вважає, що вищевказану справу слід передати на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись статями 18, п. 2 ч. 1 ст. 22, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в :
матеріали справи за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Буської районної державної адміністрації Львівської області до відділу ДВС Буського районного управління юстиції Львівської області про визнання протиправними дій та скасування постанов про накладення штрафу у виконавчому провадженні, стягувачем у якому виступає Юрчик Г.З. передати на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Буський районний суд Львівської області протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали, або в порядку ч. 3 ст. 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Буського районного
суду Львівської області І.Б. Кос