Справа № 2-о-121/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2010 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого-судді: Болотіна С.М.
народних засідателів: Панчука Л.Ф.
Линника В.П.
секретаря: Якимчук І.І.
представника заінтересованої особи: Поліщука М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шепетівці справу за заявою ОСОБА_3, заінтересована особа орган опіки та піклування Шепетівської районної державної адміністрації про визнання громадянина недієздатним ,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3 звернулася до суду з заявою про визнання недієздатним свого сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що син страждає олігрофенією в стані вираженої дебільності та потребує лікування. Стверджує, що визнання ОСОБА_4 недієздатним та призначення йому опіки необхідне для керування майном останнього і представлення його інтересів у різних відомствах.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_3 заяву підтримала повністю та дала аналогічні пояснення викладеним в заяві.
Представник заінтересованої особи – Поліщук М.В. вважає, що законні підстави для задоволення заяви відсутні, оскільки відсутні належні дані щодо наявності в ОСОБА_4 психічних розладів.
ОСОБА_4 в судове засідання повторно не з’явився і причини неявки суду не повідомив, хоча судом вживалися всі передбачені законом заходи щодо повідомлення останнього про день та час судового розгляду, однак такі бажаного результату не дали.
Заслухавши пояснення заявниці, думку представника заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що заява до задоволення не підлягає виходячи таких підстав.
Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_3 є матір’ю ОСОБА_4, 1983 року народження, жителя с. Вишневе, Шепетівського району Хмельницької області та ставить питання про визнання останнього недієздатним.
З метою належного встановлення психічного стану ОСОБА_4, ухвалою суду від 18 серпня 2010 року, у встановленому законом порядку по справі було призначено судово-психіатричну експертизу, проведення якої було доручено експертам Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 1.
Проте як стверджується проведеною по справі амбулаторною судово-психіатричною експертизою № 77 від 11 жовтня 2010 року для вирішення питання щодо психічного стану ОСОБА_4, останній потребує направлення на стаціонарну судово-психіатричну експертизу з поміщенням його в умови стаціонару медичного закладу.
В той же час, заявниця ОСОБА_3 категорично відмовляється від поміщення
Головуючий: Народні засідателі:
- 2 -
ОСОБА_4 в медичний психіатричний заклад для проведення судово-психіатричної експертизи, мотивуючи прийняте рішення тим, що це становить загрозу для життя її сина.
Відповідно до ст. 146 ЦПК України у разі ухилення особи, яка бере участь у справі від участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може відмовити у визнані факту, для з’ясування якого експертиза була необхідна.
За таких обставин, враховуючи те, що ОСОБА_3 категорично не бажає та відмовляється від поміщення ОСОБА_4 в медичний психіатричний заклад для проведення судово-психіатричної експертизи, яка є обов’язковою для даних категорій справ, інших належних, об’єктивних та допустимих доказів, які б стверджували факт психічних розладів у ОСОБА_4 та нездатності ним усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними в справі не встановлено та заявницею суду не надано, суд приходить до переконання, що підстави для задоволення заяви відсутні.
Виходячи з наведеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212, 236-240 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
В задоволенні заяви ОСОБА_3 про визнання недієздатним ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя с. Вишневе, Шепетівського району Хмельницької області – відмовити
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області.
Головуючий : Народні засідателі: