Судове рішення #11971568

   СПРАВА  № 2-2132/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

02.11.2010 р. Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області в складі:  

головуючого судді – Горбенко С.А.

при секретарі  - Голубковій Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

ВСТАНОВИВ:

07.09.2010 р. ОСОБА_1 звернулася з позовом до суду про визнання ОСОБА_2 втратившим право користування житловою однокімнатною квартирою АДРЕСА_1 з 01.11.2008 р.

Позивачка в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі та просила задовольнити його, мотивуючи свої вимоги тим, що є власницею квартири АДРЕСА_1. 09.10.2008 р. у вказаній квартирі вона зареєструвала свого колишнього чоловіка ОСОБА_2 Однак відповідач в квартиру так і не вселився і не проживав в ній, проте залишився зареєстрованим в ній. Позивачка неодноразово просила відповідача виписатись з її квартири, однак останній виписуватися добровільно не бажає.

В судове засідання відповідач не з’явився, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.

Зі  згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

    Суд, вислухавши пояснення позивачки, свідків  ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.

Згідно копії договору дарування (а.с. 8-9), ОСОБА_1 є власницею квартири АДРЕСА_1.

Згідно копії домової книги, ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, з 09.10.2008 р. (а.с. 6)

Згідно довідки КП «ПЖКО № 2» від 18.10.2010 р., ОСОБА_1 зареєстрована в АДРЕСА_1, ОСОБА_2 зареєстрований за вказаною адресою, але не проживає.

Згідно акту від 18.10.2010 р., по АДРЕСА_1 зареєстрований, але не проживає ОСОБА_2, особистих речей його в квартирі не має.

Свідок ОСОБА_3 суду пояснила, що є майстром дільниці, до якої відноситься вказаний вище будинок АДРЕСА_1 є позивачка. Їй також відомо, що в спірній квартирі зареєстрований колишній чоловік ОСОБА_1  – ОСОБА_2, однак ніколи в цій квартирі не проживав. При складанні акту обстеження квартири, особистих речей відповідача виявлено не було.

Свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що з 01.09.2007 р. проживає в квартирі АДРЕСА_1, власницею якої є позивачка. Знає, що 09.10.2008 р. остання зареєструвала в своїй квартирі колишнього чоловіка – відповідача. Але, оскільки вона проживає в цій квартирі,  може засвідчити той факт, що відповідач жодного дня у вказаній квартирі не проживав, ніколи його особистих речей там не було.

Свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що знає, що позивачка є власницею спірної квартири АДРЕСА_1, та вони є сусідами. У вказаній квартирі з 2007 р. проживає родичка позивачки ОСОБА_4. Вони спілкуються по-сусідські, вона часто заходить до неї в гості, однак жодного разу не бачила там відповідача, ніколи його речей в квартирі не було.

Згідно ст. 405 ч. 2 ЦК України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Викладене свідчить про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Суд вважає необхідним стягнути в силу ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивачки витрати по сплаті судового збору в сумі 8 грн. 50 коп., а також витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 37 грн.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212, 213,  214, 215, 224  ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням – квартирою АДРЕСА_1.  

За письмовою заявою ОСОБА_2, яка повинна бути подана протягом 10 днів з дня отримання копії заочного рішення до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області, заочне рішення може бути переглянуте.  

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Миколаївської області через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

         С У Д Д Я :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація