Судове рішення #11973829

Справа № 2- 1953/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2007 року Нижньогірський районний суд АР Крим в складі:

головуючої судді Кустової І.В

при секретарі Коваленко Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в пгт. Нижньогірський справу за позовом ОСОБА_1 до Садовської сільської ради, третя особа Нижньогірська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на спадкове майно,

встановив:

 Позивач просить визнати за нею право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1, мотивуючи тим, що її чоловік ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті залишилося спадкове майно - житловий будинок. Нижньогірська держнотконтора відмовила у переоформленні права власності, тому що за життя померлим не одержано документів, які б підтверджували право власності на будинок. Інши спадкоємці відмовилися від своєї частки у спадщині, тому вона звернулася до суду з цим позовом.

У судовому засіданні позивач вимоги підтримала з мотивів, які наведено у позові, пояснила, що Свідоцтво про право власності на нерухоме майно отримано після смерті чоловіка.

Представник відповідача позов визнав обрунтованним, тому що у справі є усі докази про наявність власності на будинок. Просить справу розглянути у їх відсутність.

Представник третьої особи позов визнала обрунтованним, пояснила, що після смерті ОСОБА_2 заведено сппадкову справу, спадкоємцем є позивач. 1нши спадкоємці відмовилися від своєї частки у спадщині на користь позивача. Просить справу розглянути у їх відсутність.

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов обгрунтованим і підлягаючим задоволенню на підставах ст. ст. 392, 1216, 1217, 1296 ч.3 ЦКУкраїни.

Згідно із ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвидчує його право власності.

Судом встановлено, що житловий будинок по АДРЕСА_1, , належить ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується Свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 від 01.02.2007 року та Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 15.08.2007 року.

На підставі ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Статтею 1217 ЦК України встановлено, що перехід спадщини здійснюється як за заповітом так і за законом. Свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_2 від 15.09.1979 року підтверджується наявність шлюбних відносин між позивачкою та померлим ОСОБА_2.

Частиною 3 статті 1296 ЦК України встановлено, що відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину. Тому до позивача переходить право власності на спадщину за заповітом.

При таких обставинах за позивачем необхідно визнати право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 будівлі і споруди, з включенням в електронний реєстр реєстрації права власності на нерухоме майно.

На підставі ст. 88 ЦПК України судові витрати у вигляді судового збору відносяться за рахунок держави у з в’язку з інвалідністю позивачки, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді відноситься за рахунок позивачки. Керуючись ст. ст. 60, 214, 215, 218, 223, 234, 256, 259 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю. За ОСОБА_1 визнати право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 та будівлі літ. літ. Б, В, Г, Д, Е, споруди 1-3, з включенням в електронний реєстр реєстрації права власності на нерухоме майно.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії через Нижньогірський райсуд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація