Справа № 2-2199 / 07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про задоволення позову у зв’язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні
17 грудня 2007 року Нижньогірський районний суд АР Крим у складі:
головуючої судді Кустової І.В.
при секретарі Коваленко Т.І.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт Нижньогірський справу за позовом ОСОБА_2 до Нижньогірської селищної ради, треті особи Нижньогірська державна нотаріальна контора, Джанкойськє МРБТІ, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання права власності,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання за ним права власності на житло - приміщення у квартирі загального заселення, загальна площа якого 20, 1 кв. м., що складає 33/100 частини від загальної площі квартири, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, мотивуючи неможливістю оформлення нотаріальною конторою договору дарування, оскільки у Свідоцтві про право власності на житло, яке видано у ході приватизації вказаної частки квартири 01 березня 1996 року виконкомом Нижньогірської селищної ради народних депутатів АРКрим допущено помилку у розмірі загальної площі та у розмірі частки житлової площі, яка належить йому.
У судовому засіданні позивач власні вимоги змінив, просить визнати за ним право власності на 34/100 частини, або 20, 6 кв. метрів квартири, яка розташована за адресою АДРЕСА_1, пояснив, що на підставі рішення Нижньогірського райсуду від 02.02.1994 року за ним закріплено частину квартири, яку у 1996 році він отримав у власність. Але у Свідоцтві про право власності на житло допущено помилки, які він бажає виправити у суді, тому, що іншого шляху, крім суддівського не має.
Представники відповідача Нижньогірської державної нотаріальної контори, представник третьої особи Джанкойського МРБТІ, третя особа ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилися, повідомлені належним чином про час і місце слухання справи, надали суду письмові заяви про розгляд справи в їхню відсутність, в яких також зазначили, що не заперечують поти визнання права власності за позивачем.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при при проведенні попередгього судового засідання.
Заслухавши пояснення участників процесу, дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню на підставі ст. 392 ЦК України, згідно якої власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності.
Судом встановлено, що згідно рішення Нижньгірського районного суду від 02 лютого 1994 року за позивачем закріплено частину квартири, яка розташована за адресою АДРЕСА_1
Згідно Свідоцтва про право власності на житло, яке видано 01 березня 1996 року виконкомом Нижньогірської селищної ради народних депутатів АР Крим позивач є власником частини квартири, яка розташована за адресою АДРЕСА_1
Повідомленням Джанкойського МРБТІ від 14 грудня 2007 року підтверджується, що за ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 закріплено право власності на 66/100 частини квартири, яка розташована за адресою АДРЕСА_1, частина позивача складає 34/100, або 20, 6 кв. метрів цієї квартири.
У теперішній час внести зміни у Свідоцтво про право власності на житло, яке видано 01 березня 1996 року виконкомом Нижньогірської селищної ради народних депутатів АР Крим можливості не має у зв’язку з реформування органу, який його видав.
Керуючись ст. ст.. 10, 60, 212-215, 218, 223 ЦПК України,
вирішив:
Позов ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 34/100 частини, або 20, 6 кв. метрів квартири, яка розташована за адресою АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії через Нижньогірський райсуд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.