У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Коновалова В.М., |
суддів |
Скотаря А.М., Жука В.Г., |
розглянувши в судовому засіданні в м. Києві 15 червня 2006 року кримінальну справу за касаційним поданням заступника прокурора Чернівецької області на постановлене судове рішення щодо засудженого ОСОБА_1,
в с т а н о в и л а:
Вироком Шевченківського районного суду м.Чернівці від 23 вересня 2005 року засуджено
ОСОБА_1,
5 листопада 1986 року народження,
раніше не судимого,
за ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі;
за ч.4 ст.185 КК України до 5 років позбавлення волі, а в силу ст.70 КК України за сукупністю злочинів остаточно до 5 років позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України ОСОБА_1звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки та покладено обов”язки, передбачені ст.76 КК України.
В апеляційному порядку справа не розглядалась.
Згідно з вироком ОСОБА_1засуджено за те, що він 1 липня, 3 липня, 5 липня та 19 липня 2005 року проникав у АДРЕСА_1, звідки викрав майно потерпілого ОСОБА_2відповідно на суми 1.411 грн., 2.522 грн., 2.216,50 грн. та 42.070 грн.
У касаційному поданні прокурор не оспорюючи доведеність вини і правильність кваліфікації дій ОСОБА_1, просить скасувати постановлений щодо нього вирок внаслідок м”якості призначеного покарання, а справу направити на новий судовий розгляд.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів вважає, що в його задоволенні слід відмовити.
Висновок про доведеність вини ОСОБА_1у вчиненні крадіжок чужого майна суд у вироку обгрунтував дослідженими у судовому засіданні доказами, яким дав належну оцінку, зокрема показаннями самого ОСОБА_1, який вину визнав і що, по суті, у касаційному поданні не оспорюється, як не сопорюється і правильність кваліфікації дій засудженого.
Вивченням матеріалів справи не виявлено порушень вимог кримінально-процесуального закону, які б перешкодили чи могли перешкодити суду повно та всебічно розглянути справу і постановити законний, обгрунтований і справедливий вирок.
Дії ОСОБА_1за ч.3 і ч.4 ст.185 КК України кваліфіковані вірно, а покарання призначено з урахуванням характеру і ступеня суспільної небезпечності вчиненого, даних про особу ОСОБА_1, який позитивно характеризується, розкаявся у вчиненому, що крадіжки він вчинив із квартири свого дядька, якому повністю відшкодував шкоду та інших обставин, що пом”якшують покарання.
Крім того, як вбачається із протоколу судового засідання, в судових дебатах прокурор, який підтримував обвинувачення в суді, просив призначити ОСОБА_1саме таке покарання і звільнити від його відбування на іспитовий строк, з чим суд погодився і належно мотивував своє рішення, вирок суду з цих підстав оскаржений не був, а тому наведені у поданні доводи щодо м”якості призначеного ОСОБА_1покарання слід визнати необгрунтованими.
Отже, передбачені законом підстави для призначення даної справи до касаційного розгляду із повідомленням зазначеним у ст.384 КПК України особам відсутні.
Керуючись ст.394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
у задоволенні касаційного подання заступника прокурора Чернівецької області відмовити.
Судді:
Коновалов В.М. Скотарь А.М. Жук В.Г.