Справа № 2-94/2007р.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2007 року Таращанський районний суд Київської області
в складі:
головуючого:судді Василенка О.М.
при секретарі: Сальник О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Таращі справу за позовом відкритого акціонерного товариства страхова компанія „Правекс-Страхування" до ОСОБА_1, співвідповідачі: ОСОБА_3та ОСОБА_2 про компенсацію страхового відшкодування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищеназваним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1на його користь компенсацію страхової виплати у сумі 15 687 (п'ятнадцять тисяч шістсот вісімдесят сім) грн. 79 коп., яку ним було виплачено в порядку страхового відшкодування у зв'язку із настанням страхового випадку (ДТП), відповідно до договору добровільного страхування транспортного засобу серії ТЗЛ № 475779, який був укладений 24.03.2005 року між ВАТ СК „Правекс-Страхування" та ОСОБА_2.
У судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про заміну неналежного відповідача ОСОБА_1. на належного відповідача ОСОБА_3., як власника джерела підвищеної небезпеки - автомобіля, і залучити останнього в якості третьої особи. В зв'язку з цим, просить передати справу для подальшого розгляду за підсудністю, тобто за місцем проживання відповідача до Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Сторони проти даного клопотання не заперечують.
Заслухавши думку сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає за необхідне замінити первісного відповідача ОСОБА_1. належним відповідачем - ОСОБА_3.
Відповідно до ч.2 ст.1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Так, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_1виданого Ірпінським МРЕВ ДАІ ГУ-УМВС України власником автобуса пасажирського, марки -„MERCEDES-BENZ", рік випуску - 1989, колір - білий є ОСОБА_3.
Таким чином, позов пред'явлений не до тієї особи, яка в силу закону має відповідати за позовом.
Згідно зі ст. 33 ЦПК України суд за клопотанням позивача, не припиняючи розгляду справи, замінює первісного відповідача належним відповідачем, якщо позов пред'явлено не до тієї особи, яка має відповідати за позовом.
У даному випадку належним відповідачем має бути залучений ОСОБА_3, який проживає за адресою Київська область Києво-Святошинський район с АДРЕСА_1.
Оскільки рішення у справі може вплинути на права і обов'язки ОСОБА_1як водія вищезгаданого транспортного засобу, тому він повинен бути залученим до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до п.1 ст.109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за місцем її проживання.
2
Ст. 116 ЦПК України визначено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності.
Керуючись ст. ст. 33, 35, 109, 116, 130, 168, 293-296 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання представника відкритого акціонерного товариства страхова компанія „Правекс-Страхування" в частині заміни неналежного відповідача.
Замінити первісного відповідача ОСОБА_1у справі за позовом відкритого акціонерного товариства страхова компанія „Правекс-Страхування" до ОСОБА_1, співвідповідачі: ОСОБА_3 та ОСОБА_2про компенсацію страхового відшкодування належним відповідачем - ОСОБА_3.
ОСОБА_1залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Справу передати на розгляд Києво-Святошинському районному суду Київської області.
Передачу справи здійснити після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала суду в частині заміни неналежного відповідача та залучення третьої особи оскарженню не підлягає.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції в частині передачі справи з одного суду до іншого може бути подано протягом п'яти днів особою, яка її оскаржує з дня отримання нею копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.