Справа №4/2-729/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
судді Заріцького С.М.,
при секретарі Смілянець І. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач у січні 2007 року звернувся в суд з позовом до відповідачки про визнання такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що він з 1990 року являється наймачем квартири АДРЕСА_1 в м. Вишгороді, яку отримав як працівник тресту «Південатоменергобуд». У квартиру позивач поселив і зареєстрував дружину та сина.
У 1992 році шлюб з відповідачкою була розірвано, але вони продовжували проживати в одній квартирі не ведучи при цьому спільного господарства та не підтримуючи подружніх стосунків.
З весни 2005 року колишня дружина забрала свої особисті речі та залишивши квартиру подалася в невідомому напрямку.
На час звернення до суду позивач самостійно сплачує комунальні послуги та квартирну плату, які нараховуються також і на колишню дружину збільшуючи при цьому матеріальні витрати.
Посилаючись на викладене, на підставі ст. ст. 71, 72 ЖК України позивач просить визнати ОСОБА_3. такою, що втратила право користування жилим приміщенням за адресою: м. Вишгород, АДРЕСА_2.
В судовому засіданні позивач підтримав позов.
Відповідачка в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена в порядку встановленому ст. 74 ЦПК України шляхом опублікування оголошення про виклик до суду в пресі.
На підставі ст. 169 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідачки на підставі наявних у справі доказів.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Встановлено, що позивач на підставі ордеру на жиле приміщення №387 від 08.06.1994р. є наймачем квартири АДРЕСА_1 в м. Вишгороді, в якій крім позивача також зареєстрована його колишня дружина - відповідач по справі та син - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, особовий рахунок відкрито на позивача ОСОБА_1.
Зазначені обставини стверджуються дослідженими в судовому засіданні копіями ордеру на жиле приміщення, довідки форми №3 та свідоцтва про розірвання шлюбу.
Як убачається із пояснень позивача з 2005 року відповідачка залишивши сина забрала усі свої речі і добровільно залишила квартируАДРЕСА_1 в м. Вишгороді.
Обставини відсутності відповідачки стверджуються актом обстеження матеріально-побутових умов проживання громадянина м. Вишгорода ОСОБА_1. від 12.12.2006 року, складеним депутатом Вишгородської міської ради про те, що відповідач ОСОБА_2. у спірній квартирі не проживає більше одного року.
2
Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або члена його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або член його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Також статтею 71 ЖК України визначено ряд випадків, коли жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї понад шість місяців.
Судом не встановлено обставин, які вказували б на поважність причин відсутності відповідачки у спірній квартирі понад встановлений законом строк.
Таким чином, оцінюючи у сукупності добуті в судовому засіданні докази, суд вважає доведеним у судовому засіданні те, що відповідачка більш як 6 місяців без поважних на то причин в спірному жилому приміщенні не проживає, а тому втратила право користування ним.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, на підставі, ст.ст.3, 60, 74,169, 212-215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов - задовольнити.
Визнати ОСОБА_4 такою, що втратила право користування жилим приміщенням квартириАДРЕСА_1 в м. Вишгороді Київської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.